Їх Слово – на варті народу
Всесвітній день письменника (World Day of the writer) (повна назва — Всесвітній день миру для письменника) — професійне свято митців слова, яке відзначається щорічно 3 березня.
Це нагода вшанувати працю прозаїків, поетів, памфлетистів, публіцистів, журналістів, істориків, перекладачів та їхній внесок у формування громадської думки, творчу оцінку суспільних явищ та боротьбу за свободу слова. Твори українських майстрів слова стали голосом національної єдності, згуртованості, що надихають нас у боротьбі з ворогом.
Жіноча поезія і проза – цвіт української літератури, що заслуговує особливої уваги.
У ці березневі дні ми традиційно згадуємо нескорену Лесю Українку в день народження якої (25 лютого) відзначався День Української жінки та нашу сучасницю, з іменем якої пов’язана ціла епоха новітньої історії України – Ліну Костенко.
У Всесвітній день письменника двох Великих УКРАЇНОК, які зробили свій внесок в державотворення і національну культуру, вшанували на мистецькому заході «Жінки, що змінили світ словом», який відбувся у Летичівській публічній бібліотеці Летичівської селищної ради.
Участь у заході взяв хор ветеранів «Стежина» КУ «Летичівський будинок культури».
Леся Українка – це символ боротьби. Ліна Костенко – совість української нації, незнищенний голос правди, що лунає крізь простір і час.
Через призму доль Лесі Українки та Ліни Костенко постали драматичні історичні події, які вплинули на творчість і особисте життя письменниць. Їх прозові та віршовані твори, які звучали на цьому заході, не лише палітра особистих переживань, а правдиво змальована картина життя народу.
Працівники бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку «Українська жінка: нескорена, незламна, вільна».
Поезія і проза живуть тут, серед нас. Летичів завжди був осередком творчості митців Слова. Серед тих, хто оспівував рідний край у віршах і прозі є наші землячки Анелія Корженівська, Неоніла Гуменюк, Тетяна Павлинська-Севастьянова, Надія Марущак. Рядки їх поезій читали учасники зібрання.
Сьогодні українські письменники та письменниці все частіше стають для нас прикладом сили та відваги, адже багато з них захищають нашу країну. Їхня творчість продовжує жити в горнилі війни, торкатись сердець українських читачів, заспокоювати та надихати.
Їх Слово – на варті народу, мови, культури та нашого майбуття!
Тримаймо разом свій бойовий і творчий стрій! Все буде Україна!