Працівники Летичівської дитячої книгозбірні беруть активну участь у написанні грантів, налагоджують співпрацю з громадськими та благодійними організаціями. Шукають шляхи взаємодії з різними фондами задля розвитку і задоволення освітніх потреб дітей громади в умовах війни. І ці зусилля дають свої результати.
Вже майже рік як у просторі Летичівської бібліотеки для дітей Летичівської селищної ради успішно реалізується проєкт, ініційований громадською організацією «Соціальне Здоров’я». Реалізація проєкту здійснюється завдяки взаємодії та у тісному партнерстві з Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей.
Маючи на меті забезпечити дітям доступ до якісної освіти, ось уже два роки впроваджується в дію методика ЕОР (element of play), котра сприяє розвитку критичного мислення, правильно формує базові комунікації, навчає стресостійкості та готує дитину до дорослішання.
Методика розроблена фахівцями з США і доповнюється електронним ресурсом «Бібліотека розумного їжачка». Ресурс створений Канадським центром освіти для українських дітей з урахуванням сучасної Державної програми освіти України.
Впроваджується інновація серед трьох вікових категорій дітей на 52 локаціях по всій Україні – у дошкільних навчальних закладах, школах, бібліотеках, громадських просторах.
Летичівською бібліотекою для дітей обрано заняття з хлопчиками і дівчатками дошкільного та молодшого шкільного віку (3-6 років). На заняттях, які проводять бібліотекарі, в ігровій та пізнавальній формі діти готуються до школи і життя в соціумі. Формуються навички елементарної грамотності, розвитку мовлення, здатність формулювати і висловлювати свої думки. Кожна дитина розвиває дрібну моторику рук, слух та увагу, вчиться працювати з книгою, взаємодіяти в команді.
Найголовніше – виховувати в собі стресостійкість та почуття відповідальності за власне життя, свої вчинки та рішення, що є важливим не лише під час війни, а і у повсякденному житті.
Заняття завоювали прихильність у дітей та сприяють їх всебічному розвитку.