На Хмельниччині та у Летичівській громаді стартує проект
«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»
18 квітня, у місті Хмельницькому за участі керівництва обласної військової адміністрації та обласної ради, обласної служби дітей, обласного центру соціальних служб, очільників і представників територіальних громад, фахівців соціальних служб територіальних громад відбулася установча зустріч щодо початку реалізації проекту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».
Летичівську ТГ представляли працівники органу місцевого самоврядування нашої громади.
«Старт Проекту» є важливою подією для нашої області. В рамках його реалізації на конкурсних засадах обрано 13 територіальних громад Хмельниччини. Серед них і Летичівська громада.
Презентували проект «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» представники міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині». Організація докладає всіх зусиль, аби кожна дитина могла скористатися своїм правом на сім’ю, а дітей в інтернатних закладах ставало все менше і менше.
Хмельниччина ввійшла у трійку областей по кількості відібраних у проект територіальних громад, що матимуть можливість реалізувати нові можливості для надання постійної підтримки дітям, які цього вкрай потребують.
«Саме ці пілотні громади отримають підтримку для пошуку та відбору кандидатів у патронатні вихователі, а також інформаційну, консультативну та психологічну підтримку батькам та їхнім дітям, підвищать професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей та інших фахівців з соціальної роботи, які працюють з соціально незахищеними верствами населення» – сказала у своїй промові голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк.
Реалізація Проекту в пілотних громадах дасть можливість сім’ям отримати всебічну стабільну підтримку щодо захисту прав дітей – на виховання в родині. Оскільки дитині для повного та гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному середовищі, в атмосфері щастя, любові та розуміння.
Офіційно метою цього Проекту є покращення якості послуги патронату та її доступності для вразливих сімей із дітьми, надаючи також альтернативу інтернатним закладам. Тобто Проект надає можливість прихистити дітей, які тимчасово не можуть перебувати зі своєю родиною з тих чи інших причин. Причому дуже часто це не сироти, а діти, яких батьки віддають до інтернатів через бідність. Ця проблема набирає особливої актуальності сьогодні, у час війни та масової міграції вимушених переселенців.
У рамках Проекту передбачається матеріальна підтримка багатодітних сімей, які виховують дитину з інвалідністю, опікунських, прийомних, патронатних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Професійні вихователі, яких готуватиме Проект, піклуватимуться про моральний стан та здоров’я дитини, поки з її батьками працюватимуть соціальні служби. Надійними партнерами Проекту на обласному рівні та в територіальних громадах стануть служби у справах дітей, центри соціальних служб, центри зайнятості та їх філії, регіональні медіа.