27 жовтня 2023 року вперше відзначався День української писемності та мови за новим календарем. У цей день українці нашої держави та різних країн світу писали 23-ій диктант національної єдності, який розпочав свою історію з 2000 року й уже другий рік поспіль звучить в умовах воєнного стану. Цей загальнонаціональний флешмоб у нелегкий час слугує ланцюгом єднання і ствердження згуртованості нації. Незалежно від віку, освіти, статі, місцезнаходження усі охочі мали змогу писати диктант, щоб засвідчити свій патріотизм та любов до рідної мови, відчути, що ми – одна велика родина і нам небайдужа доля України. Школярі, студенти, працівники різних сфер і галузей, наші захисники на передовій виявили бажання спробувати свої сили, перевірити грамотність і знання рідної мови. Цього дня також стартував щорічний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, було проведено ряд виховних заходів.
Долучилися до написання диктанту й учні закладів освіти Летичівської ТГ, вчителі, працівники бібліотек і клубів, внутрішньо-переміщені особи, усі небайдужі до рідного слова жителі громади. Звучав текст радіодиктанту і для працівників Летичівської селищної ради та її структурних підрозділів, які з великим натхненням і цікавістю уважно слухали й писали диктант. А називався цьогорічний текст «Дороги України», його авторкою стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав його актор, театральний режисер та виконавець ролі у фільмі «Довбуш» — Олексій Гнатковський.
Написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності став виявом патріотизму та любові до нашої національної святині, підвищення культури мовлення, вдосконалення уміння володіти Словом.
Велика вдячність Збройним силам України за мирну днину і надану можливість згуртуватися навколо написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
Разом – ми сила! Україна переможе!