Війна внесла свої корективи у всі сфери життя країни, зокрема освітня галузь зазнала серйозних змін, навчальним закладам довелося віддати чималу кількість шкільних автобусів на потреби Збройних сил України. Відтак, щоби компенсувати недостачу в транспорті, громади Хмельниччини почали отримувати новенькі шкільні автобуси.
4 серпня, у Хмельницькому на майдані Незалежності влада області передала ключі ще від 22 шкільних автобусів для навчальних закладів 19 територіальних громад.
Закупівля шкільних автобусів здійснювалась за рахунок державної субвенції та коштів місцевого бюджету.
Передали представникам громад ключі від автобусів та сертифікати на гігієнічні набори перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін, заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв та голова обласної ради Віолета Лабазюк. Летичівську громаду на урочистому врученні ключів від нового шкільного автобуса представляли заступник селищного голови Анатолій Ніцевич та начальниця відділу освіти, молоді та спорту Раїса Кабанова.
Поновити автобазу для шкільних перевезень стало можливим завдяки державній субвенції на суму майже у 46 мільйонів гривень та обласному співфінансуванню.
«Сьогодні важлива подія для нашої області. Є хороша синергія дій органів влади різних рівнів, завдяки чому відбулося співфінансування та наші навчальні заклади отримали нові шкільні автобуси», – сказала Віолета Олександрівна.
В нагоді стануть і гігієнічні набори для використання у дитячих садках та освітніх закладах громад в рамках реалізації ініціативи «Спільно до навчання». Їх формування відбулося за сприяння Міністерства освіти і науки України, Хмельницької обласної військової адміністрації, Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА та представництва дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні.
Отримання чергового шкільного автобуса на старті нового навчального року – приємна та важлива подія для Летичівської громади. Нехай же він буде мирним та успішним!