37 років тому людство сколихнула трагічна звістка, що назавжди змінила світ. У квітні 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа – вибух реактора Чорнобильської атомної електростанції.
З-під груди металу та бетону понівеченого енергоблоку, вирвалась хмара радіоактивного пилу, яка невидимою смертельною ковдрою огорнула майже увесь світ. Проте найбільший шрам від цієї трагедії залишився в Україні.
26 квітня, у день 37-ї річниці аварії на ЧАЕС, в Летичівській громаді вшанували героїчний подвиг тих мужніх людей, які вступили у двобій з розбурханою атомною стихією і ціною власного життя намагалися приборкати вбивчу силу мирного атома. Їх життя передчасно вкоротили наслідки аварії. З нагоди цієї сумної дати в новітній історії України покласти квіти до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС зібрались керівництво громади, колектив Летичівської селищної ради, безпосередні учасники та свідки тих страшних подій – чорнобильці-ліквідатори, представники трудових колективів, особовий склад ДСНС та громадськість селища.
“Сьогодні ми із сумом згадуємо цей день заради пам’яті про те, що людське життя – понад усе, а безпека світу залежить від нас. Наші земляки, жителі Летичівської громади, були серед перших в рядах добровольців, які відважно кинулися ліквідовувати наслідки аварії. Їх – відважних і мужніх було 136, а нині, на жаль, залишилося 52. Віку їм вкоротили хвороби, породжені Чорнобилем. Велика вдячність цим людям за їх подвиг. Нині ми низько схиляємося перед тими, хто відійшов у вічність. Водночас дякуємо особисто тим, хто сьогодні тут з нами,” – зауважив у своєму виступі голова громадської організації Летичівщини «Союз Чорнобиль України» Віктор Ніколайчук.
Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається найбільшим горем для нас українців. Відголос цієї катастрофи ніколи не зітреться з людської пам’яті, не знатиме забуття. Ця техногенна катастрофа стала чорною міткою на століття й тисячоліття.
Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.
Ми низько схиляємо голови перед ліквідаторами Чорнобильської катастрофи, сердечно дякуємо за мужність і відвагу, за виконаний громадянський обов’язок, за порятоване вашими зусиллями людство. Кожен з ліквідаторів Чорнобиля – справжній Герой! Будьмо ж гідними їх, згадаймо поіменно загиблих, шануймо усіх, хто сьогодні поряд із нами.
Божого благословення усім їм, сил і терпіння у цей нелегкий час, достатку в кожній домівці, віри та надії на Перемогу над ворогом!