Кожен день війни в Україні збирає свій смертоносний ужинок. Але пам’ять людська – дивовижна річ, яка виринає не лише спогадами, а й втілюється у добрих справах у пам’ять про тих, хто самовіддано і жертовно виборював для співвітчизників право жити під мирним небом. Уособленням продовження життя, мрій про світле прийдешнє України стали акції із висадження дерев, що стали доброю традицією в Летичівській громаді.
Це не лише елемент благоустрою, а й прагнення зробити кращим наше селище та населені пункти громади. Такий благородний порив зародився в душі нашого земляка, уродженця с. Вербки, ветерана УМВС, активного члена Летичівського ДФТГ і територіальної оборони Олександра Моторного. Ще восени 2022 року подану ним ідею висадження дерев японської сакури біля пам’ятника Тарасу Шевченку та неподалік храму Святого Юрія Переможця підтримав Летичівський селищний голова Ігор Тисячний.
Заступник селищного голови Анатолій Ніцевич, начальник відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури, охорони навколишнього середовища та комунального майна Віктор Стадник, працівники відділів та підрозділів Летичівської селищної ради, члени ДФТГ, учні навчальних закладів та небайдужі громадяни взяли участь в озелененні селища.
Благословив цю добру справу благочинний Православної церкви України Летичівського округу, митрофорний протоієрей отець Андрій Смакула. Було висаджено 20 дерев японської вишні -сакури.
З початком весни роботи з благоустрою населених пунктів Летичівської громади продовжились. З ініціативи Олександра Моторного у його рідній Вербці, по вулиці Центральній було висаджено 50 саджанців дерев японської вишні – сакури сортів Канзас і Кіку-Шидаре. Олександр Моторний спільно із працівником Вербецької гімназії Павлом Голубом організували жителів села, а також внутрішньо-переміщених осіб з Херсонщини, які тимчасово оселилися у Вербецькій гімназії, для наведення порядку та висадження дерев.
Добрий почин з озеленення, благоустрою на увічнення пам’яті захисників України, життєстверджуючих прагнень Миру та Перемоги буде продовжуватися в Летичівській громаді й надалі.