Дев’ять років тому цей день вписався в новітню історію України чорною датою, став доленосною подією та символом боротьби за право бути і називатися українцями, будувати власну державу і жити на своїй Богом даній землі.
Пам’ ятний день 20 лютого встановлено з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги і жертовності, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід української історії. Гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, борців, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейський вибір України.
Майдан, на якому відбувалися події Революції гідності, перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи, демонструючи світові силу духу українців та незламність України. Саме на 20 лютого припав пік кривавої розправи тогочасного злочинного режиму над беззбройними людьми – розстріли Героїв Небесної сотні у центрі Києва. Вони є уособленням людської, громадянської та національної відваги й самовідданості. Ними стали 107 загиблих. Це відважні патріоти України – різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону, які першими стали на захист національної гідності і свободи українців.
20 лютого вшанували подвиг учасників Революції гідності та увічнили пам’ять Героїв Небесної сотні й у Летичівській громаді. Пам’ятною ходою за участю Летичівського селищного голови Ігоря Тисячного, його заступників, керівників відділів та підрозділів, колективу органу місцевого самоврядування, а також представників трудових колективів установ, організацій, освітніх закладів, громадськості селища розпочався захід скорботи біля Меморіалу загиблим Героям за незалежність України. Розпочався він із виконання Гімну України.
Проникливі слова ведучої та екскурс у недалеке минуле, свідками якого були усі ми, зворушив до глибини душі. Емоційним підсиленням сказаного стала пісня «За живих і чужих» у виконанні вокального колективу «Мелодія душі» КУ «Летичівський Будинок культури» Летичівської селищної ради. Приклад Героїв Небесної сотні перейняли естафетою боротьби у 2014 році захисники держави на Сході, коли росія анексувала Крим і почала втілювати свої імперські загарбницькі плани. Нині воюють за Україну наші відважні воїни на передовій.
Рік тому вони стали у двобій з ординцями-ворогами, котрі прийшли з війною на рідну землю, сіючи смерть, розруху, розпач. Герої-воїни виборюють мир власним життям. Сльозою котиться безутішна туга за тими, хто вже не стріне весну. Хто загинув і продовжує гинути, стоячи на варті Свободи і Правди, несучи у собі ідеали відваги, мужності, жертовності. Вони назавжди залишаться для нас Янголами Світла і Добра. Їм – наші квіти і вдячні спогади. Хвилиною мовчання вшанували учасники скорботного заходу пам’ять полеглих борців за Свободу і Єдність нашої держави. Біля підніжжя меморіалу загиблим Героям за незалежність України запалали лампадки та були покладені живі квіти.
Твір «Боже, великий єдиний, нам Україну храни» у виконанні хору викладачів «Аколада» Летичівської дитячої школи мистецтв Летичівської селищної ради, щирі молитви за наших воїнів на передовій, вдячний спомин про Героїв, які поклали своє життя за наше майбутнє, згуртовує нашу велику українську родину в спільному горі, дає нам силу та волю, мудрість і наснагу для консолідації зусиль, зміцнення власної держави на рідній землі.