Національною святинею і символом нашої країни, поряд із прапором, є Державний Герб України.
19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила Тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був зображений на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х. Тепер уже традиційно,19 лютого в Україні відзначають День Державного Герба. Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. В пору становлення Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за Незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.
Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася зі знищення Тризуба як маркера української ідентичності. Зараз, в час війни з росією, захисники України самовіддано боронять рідну землю і відстоюють наші національні символи – Герб і Прапор України.
Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він пов’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною минувшиною. Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, його витоки та поява походять із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Це національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.
Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які помирали кращі сини та доньки української землі, за які нині жертовно борються з ворогом наші воїни на передовій.