Доводимо до відома виробників сільськогосподарської продукції, в тому числі фізичних осіб.
Для спрощення процедури отримання сільгоспвиробниками державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик, технічної та гуманітарної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів, Містерство аграрної політики та продовольства України запустило онлайн платформу Державний аграрний реєстр (ДАР), яка тепер відкрита для реєстрації для всіх українських аграріїв. ДАР – це єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Платформа працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС.
Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 16 серпня 2022 №918, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/918-2022-%D0%BF/print . Починаючи з 1 вересня 2022 року у ДАР відкрито прийом заявок в рамках нової програми допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн.
Агровиробники, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання.
Реєстрація в ДАР дає можливість аграріям у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн з дому чи офісу.
Зареєструватися в ДАР можуть виробники сільськогосподарської продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Після реєстрації уся ключова інформація про виробника автоматично підтягується в ДАР і може бути перевірена сільгоспвиробником.
Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис. Система створена за підтримки ЄС з урахування найкращих європейських практик.
Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник, що відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, за необхідності додати скан-копії документів, і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом. Процес обробки заявки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті у ДАР в режимі реального часу.
Доступ до Державного аграрного реєстру: www.dar.gov.ua
Як отримати дотацію за утримання корів через ДАР
Нагадуємо, що у Державному аграрному реєстрі доступна програма підтримки для агровиробників, що утримують від 3 до 100 корів усіх напрямів продуктивності.
Розмір дотації становить 5300 грн на одну корову, але не більше 530 000 грн. Строк подання заявки — до 15 листопада 2022 року.
Подати заявку на підтримку можуть усі виробники сільгосппродукції, як фізичні, так і юридичні особи, що зареєстровані у ДАР та відповідають умовам програми. Детальніше про умови.
ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ ЗА НАПРЯМОМ “СПЕЦІАЛЬНА БЮДЖЕТНА ДОТАЦІЯ ЗА УТРИМАННЯ КОРІВ
- Увійдіть у кабінет на dar.gov.ua
- Перевірте відомості про ваших тварин у розділі “Тварини”. Для розрахунку очікуваної суми субсидії відфільтруйте список тварин за статтю “Корова”.
- Відкрийте програму в розділі “Доступні програми”. Для подання заявки натисніть “Подати заявку” навпроти назви програми.
- Розрахуйте бажану суму дотації: помножте кількість ваших корів з реєстру на 5300 грн. Отриманий добуток вкажіть у відповідному полі при заповненні заявки.
- Дайте відповіді на запитання в опитувальнику, надайте згоду на проведення уповноваженими особами моніторингу та оцінювання достовірності наданої інформації як документально, так і шляхом перевірки за місцем здійснення діяльності і натисніть “Подати заявку”.
- Система згенерує заповнену заявку згідно з формою, затвердженою Мінагрополітики. Перевірте ще раз коректність уведених даних та підпишіть заявку за допомогою КЕП.
- Після перевірки заявки відповідальними працівниками Укрдержфонду, у разі її схвалення, вам у кабінет на підпис надійде Договір про отримання бюджетних коштів з Укрдержфондом.
- Невдовзі після підписання Договору з вашого боку на рахунок, вказаний при поданні заявки, надійдуть кошти.
Важливо:
- Дія програми поширюється на утримувачів корів, які ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства.
- Дія програми поширюється на всю Україну, окрім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.
Як отримати субсидію на одиницю оброблювальних угідь через ДАР
У Державному аграрному реєстрі триває прийом заявок на одержання субсидії на одиницю оброблювальних угідь. Податися можуть виробники сільгосппродукції, як фізичні, так і юридичні особи, що оброблять не менше 1 і не більше 120 га земель сільськогосподарського призначення та відповідають іншим умовам програми.
Сума виплати – 3 100 грн на один гектар землі, але не більше 372 тис. грн.
Заявки приймаються до 15 листопада 2022 року виключно через ДАР.
ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ ЗА НАПРЯМОМ “БЮДЖЕТНА СУБСИДІЯ НА ОДИНИЦЮ ОБРОБЛЮВАЛЬНИХ УГІДЬ
- Увійдіть у кабінет на dar.gov.ua.
- Перевірте відомості про ваші земельні ділянки у розділі “Інформація з реєстрів”. Для розрахунку очікуваної суми субсидії за основу береться значення загальної площі у користуванні.
- На усю площу в користуванні перед поданням заявки мають бути заповнені відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду у розділі “Діяльність та активності” вашого Кабінету.
- Відкрийте програму у розділі “Доступні програми”. Для подання заявки натисніть “Подати заявку” навпроти назви програми.
- Розрахуйте бажану суму субсидії: помножте кількість гектарів у користуванні з розділу “Інформація з реєстрів” на 3100 грн. Закругліть отриманий добуток до двох знаків після коми (наприклад, 10 000,00 грн). Вкажіть цю суму у відповідному полі при заповненні заявки.
- Дайте відповіді на запитання в опитувальнику, надайте згоду на проведення уповноваженими особами моніторингу та оцінювання достовірності наданої інформації як документально, так і шляхом перевірки за місцем здійснення діяльності і натисніть “Подати заявку”.
- Система згенерує заповнену заявку згідно з формою, затвердженою Мінагрополітики. Перевірте ще раз коректність уведених даних та підпишіть заявку за допомогою КЕП.
- Після перевірки заявки відповідальними працівниками Укрдержфонду, у разі її схвалення, вам у кабінет на підпис надійде Договір про отримання бюджетних коштів з Укрдержфондом.
- Невдовзі після підписання Договору з вашого боку на рахунок, вказаний при поданні заявки, надійдуть кошти.
Важливо:
- Дія програми поширюється виключно на землі сільськогосподарського призначення, зареєстровані у Державному земельному кадастрі та у Державному реєстрі речових прав.
- Якщо земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.
- Дія програми поширюється на усю Україну, окрім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.