Інформує відділ муніципальної інспекції Летичівської селищної ради
Літо – пора відпочинку, безтурботності, особливо в наших дітлахів! Саме в цей період активного відпочинку, під час прогулянок дітей на свіжому повітрі, на прибудинкових територіях, дорозі, дитячих майданчиках, в громадських місцях, батькам потрібно бути надміру уважними, оскільки там можуть таїтися всякого роду небезпеки.
Швидка їзда дарує багатьом відчуття переваги, п’янить і захоплює, дозволяючи отримати шалений сплеск адреналіну в крові. Але нерідко така безпечність закінчується сумно, а іноді й трагічно.
Чимало водіїв, особливо досвідчених, прекрасно знають, що бувають випадки, коли від ДТП відділяють буквально частки секунди. Автомобіль, що рухається з певною швидкістю, не може миттєво зупинитися після натискання на педаль гальма. Чим вищим є темп їзди, тим більшою буде відстань до повного зупинення. Науковою мовою ця величина називається зупинний шлях, який складається з двох складових: часу реакції та гальмівного шляху.
Фахівці давно вирахували, що при середньому часі реакції в 1 с на швидкості в 60 км/год автомобіль встигає проїхати 17 м, тоді як при 80 км/год – 22 м, а при 100 км/год – цілих 28 м! А от гальмівний шлях автомобіля – це вже відстань, яку машина проїжджає з моменту початку гальмування до повного зупинення. Ця дистанція також залежить від певних чинників: стану покриття, його профіля; маси автомобіля; стану шин і гальм; наявності систем активної безпеки. Також відповідно до Правил дорожнього руху: Швидкість руху повинна становити:
12.4 У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 50 км/год (нові зміни з 01.01.2018).
12.5 У житлових і пішохідних зонах швидкість руху не повинна перевищувати 20 км/год.
В зв’язку із збільшенням кількості автомобілів на дорогах та зростанням інтенсивності вуличного руху та з метою попередження дорожньо-транспортних випадків з дітьми важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення дітям правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованого поводження на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, необхідно:
- Вчити переходити вулиці на зелений сигнал світлофора, у встановлених місцях;
- Не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами;
- Вчити дітей правильно обходити транспорт, що стоїть;
- Не дозволяти дітям самостійно їздити на громадському транспорті;
- Не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
- Не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися на велосипеді, роликах, на проїжджій частини дороги та поблизу неї – це може коштувати дитині життя;
Швидкість руху, щільність транспортних потоків на вулицях і дорогах швидко зростають і будуть прогресувати надалі.
Причиною дорожньо-транспортних пригод найчастіше є самі діти. Призводить до цього незнання елементарних основ правил дорожнього руху, байдуже ставлення дорослих до поведінки дітей на проїжджій частині. Надані самим собі, діти, особливо молодшого віку, мало рахуються з реальними небезпеками на дорозі. Пояснюється це тим, що вони не вміють ще належною мірою керувати своєю поведінкою. Вони не в змозі правильно визначити відстань до машини, що наближається і її швидкість, і переоцінюють власні можливості, вважають себе швидкими і вправними. У них ще не виробилася здатність передбачати можливість виникнення небезпеки в мінливої дорожній обстановці. Тому вони безтурботно вибігають на дорогу перед машиною і раптово з’являються на шляху в інший. Вони вважають цілком природним виїхати на проїжджу частину на дитячому велосипеді або затіяти тут веселу гру.
Уникнути небезпек на дорозі можна лише шляхом відповідного виховання і навчання дитини. Важливо щоб батьки були прикладом для дітей у дотриманні правил дорожнього руху. Пам’ятайте, що дитина вчиться поведінки на вулиці насамперед на вашому прикладі і на власному досвіді!
Дотримання простих рекомендацій допоможе убезпечити життя і здоров’я Вашої дитини та дозволить провести літні канікули з максимальним задоволенням і користю!!
А для водіїв можна зробити цілком логічний висновок – «не жени!». Не перевищуйте швидкість руху! Адже такою безпечністю ви наражаєте на серйозні і часто незворотні неприємності не тільки себе, а й оточуючих.