Цьогоріч, 06 травня, в українському війську вдруге відзначатиметься День Піхоти.
День установлений 19 квітня 2019 року Указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.
День Піхоти – військово-професійне свято, яке має велике історичне та релігійне підґрунтя та відкриває цикл нових українських військово-професійних свят.
06 травня 1648 року завершилася битва під Жовтими Водами. Саме це послугувало вагомою історичною подією пов’язаною з Днем Піхоти. Тоді козацька піхота під проводом Богдана Хмельницького здолала військо Речі Посполитої, на чолі якого стояв Стефан Потоцький.
Також, не менш вагомою для української піхоти подія сталась 06 травня 1920 року. Саме тоді завершився Перший Зимовий Похід по тилах білогвардійських та червоноармійських військ, який розпочався 6 грудня, коли сучасна Україна святкує день Збройних Сил.
Окрім історичної спадщини, День Піхоти має і релігійне підґрунтя. Саме в цей день православні і греко-католики відзначають свято Святого Юрія-Змієборця. Він був і одним з покровителів українського війська.
Українська піхота – це механізовані, мотопіхотні, гірсько-штурмові війська ЗСУ, які складають основу Сухопутних військ. Піхота довгий час залишалась недооціненою, попри те, що саме на неї падає найбільший тягар війни. В Україні нараховується 22 механізовані та мотопіхотні бригади, а також 2 гірсько-штурмові, які виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів і прориву оборони противника, захоплення важливих районів, рубежів і об’єктів. Разом з тим, механізовані з’єднання поряд з танковими використовуються для оточення і розгрому противника, переслідування та виконання інших завдань.
Піхота завжди першою зустрічає ворога «на нулі», під час проведення АТО воїни показали, що українська піхота є однією з найкращих підрозділів піхоти у сучасному світі.
Нині українські піхотинці як найчисельніший рід та основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗСУ несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль під час виконання завдань операції Об’єднаних сил.
Шановні земляки, бойові побратими, воїни-піхотинці!
06.05.2020 року ми з Вами будемо відзначати другу річницю Дня Піхоти, встановлену Указом Президента України 19 квітня 2019 року.
В день святкування другої річниці висловлюю Вам глибоку пошану та повагу. Саме на Ваші плечі ліг основний тягар боротьби за незалежність та територіальну цілісність України. Приклади мужності та героїзму проявлені Вами стали взірцем вірності та служіння Батьківщині.
Дякую Вам за зразкову службу в механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових частинах, розміщених по всій території України та сумлінне виконання своїх військових обов’язків.
Земляки, переконаний, що Ви й надалі будете успішно виконувати бойові завдання із захисту українського народу, а День Піхоти стане для нас святом справжніх патріотів та військових професіоналів.
Бажаю Вам міцного здоров’я, добробуту, терпіння, мирного неба над головою та щасливого повернення до своїх родин!
Слава Україні!