«Школи і дитячі садочки закрили на карантин до 3 квітня, а це цілих три тижні. Одразу в квітні на випускників чекає зовнішнє незалежне оцінювання, тому сидіти вдома без підготовки буде неправильно, прийнявши рішення про дистанційне навчання, передбачино ряд заходів, які допоможуть не лише комунікувати педагогам і дітям через сучасні освітні платформи, а й краще пізнати можливості новітніх технологій».
Нинішній шкільний карантин не схожий на попередні. Тепер перед школою стоять зовсім інші виклики й нові завдання, які потребують гнучкості та швидких рішень. Настав час перейти від теоретичних розмов про зміни в освіті до реальних дій.
Школам довелося терміново переходити на дистанційне навчання.
Та хай там як, треба шукати альтернативу Вайберу. Це неминуче, і це починають розуміти у всіх школах.
Хто вже зміг увійти в онлайн, дистанційне навчання дало додаткові бонуси. І річ тут не лише в тому, що діти можуть повноцінно навчатися не виходячи з дому, а батьки — зітхнути вільніше, бо їх уже ніхто не катуватиме уроками.
Ще один плюс від організації дистанційного навчання — небайдужі батьки побачать реальну якість навчання у школі. Карантин стане стрес-тестом і для школярів, — чи сформовані в них такі важливі для майбутнього речі, як таймінг (уміння розпоряджатися своїм часом) та самоосвіта. Це два кити, на яких будується майбутнє. І якщо батьки хочуть, щоб діти досягли чогось у житті, ця ситуація допоможе їм усвідомити, наскільки діти до нього підготовлені.
Корисні посилання для батьків та вчителів
Ну, а доки дистанційне навчання не дійшло до кожної школи, DT.UA вирішило зібрати корисні посилання, які стануть у пригоді під час карантину і батькам, і вчителям.
Підготовка до ЗНО з усіх шкільних предметів — мови, історії, математики, фізики, хімії тощо:
Перші масові онлайн-курси Рrometheus
Студія онлайн освіти ЕdEra.
Навчальні курси та відеоуроки
Khan Academy – уроки з всесвітньої історії, природничих наук, мистецтва, математики. Українською мовою тут.
Проєкт DESK — відеолекції з природничих наук та математики для 5–11 класів.
Ютуб канал ТопШкола — онлайн уроки з математики та фізики для 5–11 класів
Крім того, відеоуроки обіцяють транслювати на регіональних телеканалах. А канал “Рада” і YouTube канал МОН починають трансляцію лекцій з української мови та літератури, біології, математики, історії України (правда, поки що це лише уроки для старшокласників — підготовка до ЗНО).
Інтерактивні завдання та навчальні ігри
Вони допоможуть закріпити вивчений матеріал. Яскраві сучасні ігри діти сприйматимуть значно прихильніше, ніж нудні вправи з підручника. Вчителі могли б використовувати ці завдання як “домашку” під час карантину, і не тільки.
Портал Learning.ua, де є вправи й інтерактивні завдання з усіх предметів та всіх тем шкільної програми, починаючи з перших класів. Однак не всі вони безкоштовні.
Платформи для вивчення математики:Matific.com (у 1–6 класах ) та Vchy.com (в початковій школі).
“Розумники“, де розміщено інтерактивні завдання з мови та математики для учнів початкової школи. Великий плюс для тих, хто від’їздить на час карантину на дачу або до бабусі: завдання можна закачати на планшет, а потім виконувати їх офлайн. На період карантину відкрито безкоштовний доступ до всіх завдань.
І хоча багато хто з дітей сьогодні радіє вимушеним тритижневим канікулам, виконання навчальної програми, державну підсумкову атестацію та ЗНО ніхто не відміняв. Тому займатися самоосвітою та працювати з вчителями через мережу Інтернет – єдина можливість отримати хороші бали по завершенню семестру та екзаменів.