Інформує відділ муніципальної інспекції з благоустрою
Летичівська селищна рада та КГП «Злагода» звертається до жителів, які вже заключили договір на вивіз твердих побутових відходів із КГП «Злагода», про необхідність сортування скла окремо від твердих побутових відходів.
Скло — це матеріал, який поширений в наш час досить широко. Склотара необхідна для зберігання продуктів, напоїв, тощо. Скло використовується в багатьох сферах нашого життя. Однак несвоєчасна переробка скла поступово засмічує нашу з Вами громаду. Саме для цієї мети Летичівською селищною радою спільно з КГП «Злагода» впроваджується роздільний збір побутових відходів. Адже коли кожний громадянин буде сортувати, він зможе значно поліпшити екологічну ситуацію у нас в громаді. Зокрема коли ми відокремлюємо склобій, склотару та пластик і далі направляємо на вторинну переробку, ми значно допомагаємо нашій природі.
Проблема збору склотари — це не просто данина моді. Це мінімізація відходів та зменшення тиску на сміттєзвалище, яке у нас і так переповнене. Потрапляючи на сміттєвий полігон, скло не перегниває, подібно іншим відходам, а просто захаращує навколишнє середовище. Це той матеріал, який, якщо і розкладається, то тільки через сотні тисяч років.
Головне, не лінуватися сортувати відходи. Завдяки роздільному збору можна реально зменшити кількість сміття на смттєзвалищі. Передбачається, що збір скла допоможе щомісяця відправляти на переробку до 3 тисяч кубічних метрів.
Тому закликаємо усіх жителів у дні коли у вас сміттєвоз забирає сміття, окремо виставляти в мішках або в ящиках будь-яке скло та склобій. Усе зібране КГП «Злагодою» скло та склобій буде направлятись на переробку.
Окремо, хочемо звернутись і до тих «сумлінних» жителів нашої громади, які ще не уклали договір, і які шукають місце у лісі або на березі річки чи на узбіччі дороги щоб викинути своє сміття, адже це простіше ніж вивозити його на спеціальне звалище або укласти договір з КГП «Злагода» на вивіз відходів. Коли в середньому за 26 грн. на місяць сміттєвоз один раз на тиждень під’їжджає під самі ворота і забирає сміття (що ще краще можна придумати для наших людей). То хочеться зазначити, що з дитинства людина має знати, що викинуте сміття нікуди не зникає, і якщо вона доживе до 100 років, то забута пляшка буде на неї чекати, викинутий на зупинці громадського транспорту недопалок радо зустрічатиме вас протягом 3-11 років, тобто Ваші діти їх довго бачитимуть.
Крім того кожної весни працівники установ та організацій з допомогою школярів у боротьбі за чисте довкілля у нашій громаді вигрібають сміття у лісах, ярах, узбіччях та на берегах річок, особливо прикро, що діти визбирують те сміття, яке викинув їхній тато чи мама. Прості звички не викидати сміття будь-де, сортувати окремо харчові та нехарчові відходи, прибирати в лісі не тільки за собою, робити зауваження менш обізнаним сусідам – ось звичайні правила людини, яка хоче жити і щоб її діти жили в екологічно чистому середовищі.
Кожен з нас має розуміти свою відповідальність перед наступними поколіннями, які отримають у спадок нашу землю.
Ми самі творці добробуту у нашій громаді!