ІНФОРМУЄ СЕКТОР З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Усі ми стали очевидцями трагічних подій, які мали місце під час пожежі в будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.
Інформація про пожежу надійшла до ГУ ДСНС України в Одеській області о 10 год. 12 хв., 4 грудня.
За оперативною інформацією в будівлі перебувало понад 400 осіб.
Зусилля рятувальників були спрямовані на рятування людей з будівлі, захисті шляхів евакуації, гасінні пожежві, рятування людей, відрізаних вогнем та димом від виходів за допомогою пожежних драбин і автопідіймачів та евакуація по внутрішніх сходових клітинах.
На місці виникнення надзвичайної ситуації: здійснено розбір конструкції верхньої частини будівлі, експертною групою проведено заміри рівнів коливань будівлі та її стійкості, прибрано елементи конструкцій з аркового проходу та забезпечено прохід до внутрішнього двору, встановлено автокран FAUN (з вилітом стріли 65 м), проведено обрушення небезпечних конструкцій на поверхах з 6 по 3 праворуч та ліворуч від арочного проходу, проводяться роботи по розчистки колодязю з 6 по 1 поверх сектору А біля арки. Для проведення робіт по розчистці від будівельного сміття місця проведення пошукових робіт на 6 поверсі (сектор В-1) задіяний підйомний кран ТЕРЕКС (60 т.).
Обстежено усі підвальні приміщення, з яких відкачано близько 400 м куб. води.
Станом на 7 год. 11 грудня, продовжуються заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею.
Роботи у секторі А-3 призупинено у звʼязку з загрозою обрушення перекриття 2-го поверху. Проводяться роботи на першому поверсі сектора А-1 в напрямку сектора А-3 по встановленню підпірних балок під другий поверх.
У внутрішньому дворі встановлено 733 дерев’яних піддони та вивантажено 2 тис. 13 тюків з сіном для амортизації при здійсненні демонтажу стіни.
Проведено роботи по демонтажу 5 та 6 поверхів аварійної стіни (сектор D). Демонтаж стіни тимчасово призупинено.
Всього з початку розбирання завалу вивезено близько 1 тис. 496 м куб. будівельних конструкцій.
Психологами ДСНС здійснюється постійна робота щодо надання підтримки родичам загиблих та зниклих осіб.
Всього до робіт залучено 206 чол. та 40 од. техніки, з них від ДСНС 43 чол. о/с та 9 од. техніки.
Внаслідок пожежі загинуло 12 осіб:
4 грудня о 12.20 одна жінка померла в лікарні.
5 грудня о 17.40 тіло 1 людини виявлено під час проведення пошукових робіт.
6 грудня о 15:30 під час розбирання завалів виявлено тіла ще 2 загиблих осіб.
7 грудня о 00.40 під час розбору завалів виявлено тіло 1 особи.
О 16:30 під час розбору завалів виявлено тіла ще 2 осіб.
О 18.35 в лікарні від отриманих травм помер рятувальник.
8 грудня о 8.30 під час розбору завалів виявлено тіла 2 осіб.
9 грудня о 00.35 під час розбору завалів виявлено тіло 1 особи.
О 05.15 під час розбору завалів виявлено тіло 1 особи.
Постраждало 30 осіб (в лікарнях залишається 9 осіб).
Наслідки цієї страшної надзвичайної події не повинні залишити байдужими жодного з нас.
Ми закликаємо усіх посадових осіб, до компетенції яких відноситься виконання норм пожежної безпеки на підвідомчих об»єктах, взяти до уваги наслідки пожежі в Одеському коледжі. Вжити невідкладних заходів щодо обладнання приміщень підвідомчих об»єктів пожежною сигналізацією, просочення дерев»яних конструкцій вогнетривкою речовиною, виміру опору ізоляції електрообладнання, коригування планів евакуації на випадок пожеж та інших надзвичайних ситуацій, здійснити аналіз наявності протипожежного обладнання на об»єктах, стан шляхів евакуації та стан захисних споруд цивільного захисту.
Ми закликаємо провести навчальні тренування на випадок евакуації під час пожежі та інструктажі з питань протипожежного захисту.
Ми позитивно оцінюємо та вітаємо профілактичну роботу по попередженню та ліквідації наслідків надзвичайних подій.
Так, з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій 9 грудня 2019 року в Летичівському ліцеї №2 відбулась навчальна евакуація на випадок пожежі.
Після включення звукової сигналізації (три довгих дзвінки), яка сповістила працівників й учнів ліцею про виникнення надзвичайної ситуації та про початок екстреної евакуації школи, учні у супроводі вчителів організовано пересувалися до виходів, а далі – до спеціально визначеного місця, шкільного плацу школи, на якому шикувалися по класах, де педагогами проводилась перекличка за класними журналами й повідомлялось про наявність дітей в класі (на цей день) та про кількість евакуйованих.
Такі заходи дають можливість практично відпрацювати дії педагогічних працівників та учнів при пожежі та удосконалити свої знання та навички реагування в умовах надзвичайних та екстремальних ситуацій. Адже, у цій ситуації основне- організованість, чіткий порядок дій, подолання паніки тощо.