27 жовтня у приміщенні 15 ДПРЧ відбулося практичне навчання членів громадської організації «Пожежні-добровольці Летичівської ОТГ» навичкам надання домедичної допомоги. Навчання проводили колеги – заступник голови Лісовогринівецької ОТГ Олег Рудик та начальник варти Лісовогринівецької місцевої пожежної охорони – аварійно-рятувальної служби Михайло Шевчук.
Спільні навчання з надання першої домедичної допомоги були проведені в рамках Проекту «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних громадах» від Програми «U-LEAD з Європою» та Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща.
Кожен доброволець на манекені мав змогу відпрацювати практичні навики з оцінки стану свідомості у постраждалого, як правильно відновлювати прохідність дихальних шляхів, як натискати на грудну клітку та проводити штучне дихання при серцево-легеневій реанімації. У ході навчання рятувальники ознайомилися з роботою автоматичного зовнішнього дефібрилятора та відпрацьовували навики, як правильно його застосовувати.
Після цього вогнеборці покращували свої вміння з надання домедичної допомоги при дорожньо-транспортній пригоді.
Загалом навчання пройшли позитивно та продуктивно, учасники задавали багато питань, на які отримали змістовні відповіді.
«Основне завдання добровольців ефективно і швидко провести комплекс невідкладних заходів по відновленню життєдіяльності організму людини до приїзду екстреної медичної допомоги. Цього можна досягнути лише маючи знання та навики, отримані під час подібних навчань», – зазначив Олег Рудик.
Варто зазначити, що Летичівські добровольці-вогнеборці формувалися тривалий час. Спочатку було відібрано 12 першопрохідців- майбутніх пожежних добровольців, які на базі ДСНС пройшли теоретичний та практичний курс і освоїли методи гасіння пожеж. Згодом вони отримали 4 комплекти високоякісного захисного одягу та укомплектовану за сучасними зразками медичну валізу на загальну суму більше 123 тис.гривень від польських партнерів по Проекту.
Належним чином і оцінили діяльність ОТГ у напрямку створення добровільної пожежної дружини ГУ ДСНС в області, які за результатами участі у Проекті нашій громаді надали пожежний автомобіль.Наразі майже готове приміщення для обладнання пожежного депо.
«На сьогоднішній день спільно з благодійним фондом «Урожай громаді» в рамках соціальної ініціативи МХП «Добробут громад», ми працюємо над питаннями забезпечення ДПК протипожежним обладнанням та вдосконалюємо професіоналізм добровольців шляхом участі у різного роду тренінгах, навчаннях. Уже придбано навчальний манекен для того, щоб добровольці передавали набуті знання нашим громадянам. Ми дуже раді, що на цьому шляху ми маємо однодумців та колег, які радо діляться досвідом рятування життя людей», – каже Алла Міхурінська-завідуач сектором з питань цивільного захисту населення .