З початку поточного року Летичівська ОТГ є учасником Проекту «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних громадах», Програми «U-LEAD з Європою»та Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща. У Проекті беруть участь 30 громад з усієї України.
Основна мета проекту – забезпечення безпеки громадян, шляхом створення добровільних пожежних команд.
Протягом року ми крок за кроком йшли до поставленої мети, ми долали перешкоди. Було відібрано 12 першопрохідців- майбутніх пожежних добровольців. Вони пройшли спеціальну підготовку, отримали посвідчення і готові до виконання завдань за призначенням. Наразі готується приміщення для обладнання пожежного депо. Ми раді, що нам вдалося гідно подолати труднощі і найголовніше – отримати результат!
18 жовтня, на площі Соборності перед Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, відбулося підведення підсумків проекту. За результатами Летичівська об’єднана територіальна громада для своїх добровільців місцевої пожежної охорони отримала 4 комплекти високоякісного захисного одягу та укомплектовану за сучасними зразками медичну валізу на загальну суму більше 123 тис. гривень. Його придбали за кошти Посольства Республіки Польща.
Належним чином і оцінили діяльність ОТГ у напрямку створення добровільної пожежної дружини ГУ ДСНС в області, які за результатами участі у Проекті одній громаді в області надали новоствореному формуванню пожежний автомобіль.
Ми щиро вдячні координатору та ініціатору проекту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України», керівнику Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща- генералу Мареку Ковальскі, першому заступнику голови Івано-Франківської ОДА Марії Савкі, заступнику начальника ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Андрію Козаку, представникам Управління ДСНС в Івано-Франківській області та в.о. Генконсула Республіки Польща у Львові Катежині Солик. Дякуємо усім громадам- учасницям Проекту за співпрацю. Ми стали друзями і партнерами адже маємо одну мету- забезпечення безпеки та збереження життя наших громадян.
У нас ще багато заплановано для розвитку ДПК. Наразі, ми працюємо над реалізацією ще двох грантових проектів, які спрямовані на забезпечення діяльності дружини.
Загалом, нам вдалося вирішити декілька важливих завдань.
1.Ми навчилися заводити позабюджетні кошти для вирішення місцевих проблем. На сьогоднішній день не витрачено жодної гривні з місцевого бюджету на впровадження даного Проекту. Отримано різного виду допомог на суму понад 300тис.грн.
2.Ми навчилися комунікувати з громадськістю і довели, що наше населення має активну громадську позицію і готове брати участь у вирішенні важливих місцевих проблем.
3. Участь в подібних Проектах відкриває нові можливості. До прикладу, наші добровольці матимуть можливість проводити просвітницьку діяльність серед населення по попередженню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Зокрема, планується придбати навчальний манекен і пройти курс надання першої домедичної допомоги. Чи готові ви, шановні мешканці громади, долучитися до таких навчань, адже у цивілізованих країнах такий курс є обов’язковим і включено до навчальної програми в школі.