30 вересня 2019 року у Києві в НСК «Олімпійський» за участю 150 представників ОТГ з усієї України, профільних міністерств, Представництва ЄС в Україні та міжнародних партнерів відбулася конференція “Громада для кожного”.
Метою конференції була дискусія щодо того, як громади можуть покращити надання послуг та використовувати потенціал розвитку на благо своїх мешканців.
У заході взяли участь:
– Альона Бабак, Міністр розвитку громад та територій
– Юлія Соколовська, Міністр соціальної політики
– Зоряна Скалецька, Міністр охорони здоров‘я
– Анніка Вайдеманн, заступниця голови Представництва ЄС в Україні
– Любомира Мандзій, заступниця Міністра освіти і науки.
На даному заході було обговорено напрацювання ініціатив місцевого розвитку, що реалізовуються за підтримки ULEAD з Європою у майже 400 ОТГ.
Конференція розпочалася з вітального слова Міністра розвитку громад та територій Альони Бабак: «Кожна людина повинна мати якісне життя в своїй громаді. Присутні тут учасники конференції вже почали процес створення такого життя. Ми переживаємо унікальний етап розвитку України. Зараз ми маємо швидко завершити реформу та удосконалити територіальну організацію влади в Україні. Ви – перші ластівки, які розповсюджуватимуть свій досвід об’єднання іншим громадам».
Анніка Вайдеманн, заступниця голови Представництва ЄС в Україні, зазначила: «Необхідно приділити трохи більше часу для добровільного об’єднання, перш ніж переходити до адміністративного. Процес має включати достатню кількість консультацій із громадянами та владою. Таким чином, остаточний етап добровільного об’єднання забезпечить популярність реформи. Якщо говорити про Київ як столицю, ЄС вітає готовність роз’яснити компетенції на місцевому, регіональному та національному рівнях. Потрібно бути обережними, щоб разом із водою не виплеснути й дитину. Ми повинні бути обережними, аби місцеве самоврядування в Києві продовжувалося і на нього не впливали гравці в кулуарах».
Директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель, вітаючи учасників конференції, наголосив, що U-LEAD рада підтримувати розширення можливостей усіх українських громад, причому не лише 963 об’єднаних, але й тих, що налаштовані на об’єднання. «Як ви знаєте, Програма «U-LEAD з Європою» наближається до фінішної лінії своєї першої фази, яка мала значний вплив на розвиток потенціал громад, – сказав він. – І вже починаючи з наступного року друга фаза Програми продовжить роботу на національному, регіональному та місцевому рівнях, приносячи користь усім громадянам України, створюючи громади для кожного».
Перспективи розвитку галузей освіти, соціальної політики та охорони здоров’я окреслили у своїх виступах профільні міністерки. Далі учасники конференції продовжили роботу в панельних дискусіях.
Завідувач сектору з питань цивільного захисту населення Летичівської ОТГ Алла Міхурінська, взяла участь в обговорені питання «Добровільні пожежні команди для розбудови громад та безпечного довкілля», зокрема поділившись досвідом створення ДПК у с.Ялинівка Летичівського району.
Спікери даної сесії Марек Ковальські, Координатор Ініціативи “Вдосконалення Цивільного Захисту в Об’єднаних Територіальних Громадах”, Даріуш Марчинські, експерт польського Урядового центру безпеки, Олександр Нагуло, експерт з України, Заступник Начальника ГУ ДСНС у Чернігівської Області, Алла Міхурінська, завідувач сектором з питань Цивільного Захисту Летичівської ОТГ, Федір Хлебович, Голова Миляцької ОТГ донесли присутнім свої бачення щодо розвитку добровільного пожежного руху в Україні.