Інформує відділ економіки, торгівлі та інвестицій
У Хмельницькому розпочався другий етап спільного проекту поліції та громадськості “Інститут соціальних перемовників”, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облполіції. Від Летичівської громади участь у проекті “Інститут соціальних перемовників” взяли: начальник відділу будівництва архітектури Сергій Кордиш, спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Вальковська та спеціаліст відділу економіки, торгівлі та інвестицій Олена Гуменна.
За підсумками року проект визнали однією з п‘яти найкращих безпекових ініціатив в Україні, втілених спільними зусиллями поліції та представників громадянського суспільства.
Спільний безпековий проект поліції та громадської організації “АСТАР” під назвою “Інститут соціальних перемовників”, який стартував на Хмельниччині у 2018 році, настільки добре зарекомендував себе, що ініціатори вирішили продовжити його реалізацію ще на один рік.
Керівники проекту ставлять перед собою амбітні цілі. І це не лише підготовка соціальних перемовників для кожної територіальної громади, а й написання та лобіювання спеціального закону, який регулюватиме їхню діяльність.
Проект активно впроваджувався на території Хмельницької області упродовж 2018 року. За підсумками року його визнали однією з п‘яти найкращих безпекових ініціатив в Україні, втілених спільними зусиллями поліції та представників громадянського суспільства. Розробляли та втілювали його у життя ініціатори з поліції та громадські активісти.
Коли перші випускники “Інституту соціальних перемовників” почали реалізовувати отриманні знання на практиці та вирішувати конфлікти в своїх громадах, з’явився новий потік бажаючих опанувати цей комунікативний напрямок. Тоді й було вирішено проект продовжити. Цього разу серед майбутніх соціальних перемовників є і члени діючих громадських формувань з охорони громадського порядку, і журналісти, і працівники адміністрацій, і просто небайдужі громадяни, які бажають спробувати себе в новій іпостасі.
Лекторами під час першого навчального модуля стали працівники Головного управління Національної поліції Хмельницької області – заступник начальника ГУНП Валентин Білянський та начальник сектору комунікації Інна Глега.
Вони познайомили слухачів з правовими засадами діяльності соціальних перемовників, розповіли про світовий досвід у цій сфері та провели практичне заняття з розв‘язання різноманітних конфліктних ситуацій, які є найтиповішими для громад.
Нагадаємо, соціальні перемовники є місцевими помічниками дільничого і працюють на попередження серйозних конфліктів та правопорушень у тих ситуаціях, які не стосуються безпосередньої компетенції поліції.