Інформує відділ культури, національностей та релігій
3 червня літературна спільнота нашого краю відзначає 70-річчя від дня народження Михайла Петровича Стрельбицького, який народився в селі Майдан Вербецький нашого району. На жаль він не дожив до славного ювілею. Сумна звістка 8 червня минулого року сповістила, що на 69-му році життя зупинилося серце українського поета, критика, літературознавця, кандидата філологічних наук, колишнього доцента кафедри Культорології Вінницького Національного технічного університету, члена Національної спілки письменників України, Почесного члена Національної спілки журналістів України Михайла Петровича Стрельбицького.
“Михайло Стрельбицький – син Летичівського краю”. Під такою назвою відбулися цього дня літературні читання в Летичівській публічній бібліотеці. Тут організовано однойменну персональну викладку літератури, присвячену життю та творчості нашого славного земляка. Він член Національної спілки письменників України з 1979 року, творчий доробок якого вагомий. Автор 14 книжок поезії, монографії про творчість Олеся Гончара “Проза монументального історизму” та понад 300 літературнокритичних, літературознавчих і публіцистичних, а також 500 наукових статей.
Поетична творчість Михайла Петровича вирізняється багатожанровістю, представлена лірикою, ліричною поемою, поемою-новелою, вінком сонетів, переспівами, варіаціями на фольклорні теми, байками,сатиричними віршами.
Про його літературні досягнення повідав слухачам творчий побратим член Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України, Почесний краєзнавець України Володимир Борисов. Він зробив перегляд матеріалів його творчості на тему “Михайло Стрельбицький – поет, літературознавець, педагог”. Відомі його відзнаки. Це ряд літературних премій: журналу “Дружба народів” за кращу публікацію року, Республіканська літературна премія імені Олеся Білецького в галузі літературно-художньої критики, літературна премія імені Михайла Коцюбинського, Вінницька обласна літературна імені Михайла Коцюбинського.. Цілий ряд його творів присвячено краєзнавцям-подолянам, написано передмов до книг початківців, брав участь у впорядкуванні колективних видань.
Ще чимало задумів та мрій Михайло Петрович не встиг втілити у життя та його творчість і світлу пам’ять про нього бережуть земляки.