Інформує відділ культури, національностей та релігій
Минають роки, відлітають у вічність… Десятиліття пройшли з тієї пори, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей.
Поколінням назавжди врізався в пам’ять біль Другої Світової війни. Червоним лиховісним полум’ям кривавого терору увірвався він до мирних осель Західної України того далекого 17 вересня 1939 року, розірвав небо хижою тінню гітлерівської навали, димом пожеж, смертю і руїнами Наддніпрянської України 22 червня 1941 року. Вікопомна неділя, мирний день відпочинку, обернувся довгими роками страждань.
Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті. І скільки б не минуло років і десятиліть від того недільного ранку, коли пролунало страшне слово „війна”, вони ніколи не принесуть спокою тим, чиї рідні віддали найдорожче – життя у боротьбі з нацистськими загарбниками.
Щороку в травні наш народ згадує грізні роки війни, вшановує пам’ять полеглих у Другій світовій війні. 8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, а 9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В Летичівській публічній бібліотеці проведено захід “І на землі у травні яблунева впаде сивина» для учнів 10-А класу (вчитель історії Спосіб В.Г.) Летичівського ліцею №1.