Інформує Сектор з питань цивільного захисту населення
Минулого тижня представники восьми громад Хмельниччини та Чернігівщини побували з навчальним візитом у Польщі. Поїздка відбулася в рамках ініціативи «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» Програми «U-LEAD з Європою», яка впроваджується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща. Проект триває до кінця жовтня 2019 року.
Летичівську ОТГ представляли селищний голова Ігор Тисячний та завідувач сектору з питань цивільного захисту населення Алла Міхурінська.
Учасники переймали досвід організації цивільного захисту у маленькій громаді Фаленти з населенням 690 осіб Мазовецького Воєводства Республіки Польща. Під час тренінгів та семінарів мова йшла про історію створення, організацію роботи та безпосередню діяльність добровільних пожежних команд сільських громад: Фаленти, Рашин та Новая Вєсь. А також про організацію безпеки на місцевому рівні, державну пожежно-рятувальну систему та організацію пожежної безпеки, концепцію створення добровільних пожежних команд та модель безпеки місцевої громади.
В ході навчального візиту представники громад познайомилися з умовами організації та роботи Центру екстрених викликів. Побачили як це відбувається у столиці країни – Варшаві. “Безпека громадян є основними пріоритетами держави, її органів влади і місцевого самоврядування, адже немає нічого ціннішого за людське життя”, – підкреслили організатори навчання. І складно не погодитися з ними.
Відвідавши Центр безпеки і оповіщення Варшави, ознайомилися із роботою єдиної системи оповіщень та організацією превентивних заходів з питань, які стосуються безпеки людей. Немає нічого ціннішого за життя людини, кажуть нам наші польські колеги, і часто лік на отримання допомоги іде навіть не на хвилини… Тому дуже важливим є наявність поруч, в кожному населеному пункті, навчених людей, які нададуть першу допомогу, до того часу поки не прибудуть основні сили. В Польщі є 700 тис.жителів, які є членами добровільних пожежних команд, і які стоять на сторожі життя людини. А чи можливо таке в Україні? Ми впевненні-можливо!
Метою програми є завдання створити добровільні пожежні команди.
Наступним етапом Проекту буде підготовка 12 добровольців, які стануть основою створення першої в громаді добровільної пожежної команди. Завдання добровольців якнайшвидше прибути на подію. За стандартами рятувальники повинні прибути не пізніше 20 хвилин з моменту надходження повідомлення. Громада повинна забезпечити добровольців спецодягом, приміщенням, страховкою та технікою.
Під час навчання було проаналізовано українське законодавство щодо цивільного захисту, дізналися про організацію протипожежної та рятувальної діяльності в Польщі та роль ДПК в місцевій безпеці та культури.
У Польщі добровільний пожежний-це честь, гордість, шана. Усі люблять пожежників. Це одна інституція, яку найбільш цінують і якій довіряють люди. Пожежника називають другом. Повага та довіра до пожежників напрацьовувалася роками. Самі ж пожежні- щирі патріоти, які передають своє ремесло з діда-прадіда. Вони проводять просвітницьку роботу серед дітей та молоді, займаються культурно-масовою роботою, організовують духові оркестри, спортивні команди, музеї пожежної мправи. А основне-ці люди вважають, що не варто чекати всього від влади, варто самим брати участь в організації власної безпеки.
По закінченню навчання учасники отримали сертифікати з удосконалення муніципального цивільного захисту в об’єднаних громадах України.
Тож закликаємо мешканців нашої громади долучитися до розвитку на теренах Летичівщини добровільного пожежного руху. Пам’ятаймо, що багаті та безпечні жителі – запорука вдалого розвитку нашої громади і ми самі творці нашого сьогодення та майбутнього.