Сьогодні, 11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, відбувся мітинг-реквієм з покладанням живих квітів до меморіальної дошки в’язням концтаборів, життя яких обірвалося за колючими дротами фашистської неволі.
Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління. Пам’ять про ці жертви має жити вічно, а також маємо зробити все можливе, щоб не допустити повторення таких страшних подій історії.

Довідково
Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня за ініціативою ООН.
11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.
Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 чоловік були в’язнями Бухенвальду. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів.
За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни колишнього Радянського Союзу.
В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.