Інформує відділ муніципальної інспекції з благоустрою
- CAMERA
Проблема сміття дуже гостро стоїть зараз у нашій громаді, в країні та загалом в цілому світі.
У кожному домі утворюється величезна купа непотрібних матеріалів та виробів, починаючи з порожніх пляшок, харчових відходів, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поломаною побутовою технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на роботі, на вулиці. Промислові та побутові відходи створюють безліч проблем як для людей, так і для навколишнього середовища.
Звичайно, деякі люди не надають великого значення проблемі сміття, оскільки не розуміють, якої шкоди, крім неприємного запаху, він може нанести. Насправді ж, ситуація критична. У складі відходів можуть перебувати отруйні леткі речовини, хімічні сполуки, важкі метали, які разом з опадами можуть потрапляти у водойми через ґрунтові води, через спалювання виділяти небезпечні важкі метали.
На сьогоднішній день саме стихійні сміттєзвалища є великою проблемою не тільки для громади, а й країни в цілому, та нажаль кількість їх щороку зростає. Стихійні сміттєзвалища є одними із основних джерел забруднення навколишнього середовища. Багато сміття викидаються на узбіччя доріг та лісів. Навколишні посадки і ліси обросли несанкціонованими звалищами.
Найбільше лихо для природи – це залишені пляшки, пакети, одноразовий посуд, які самі по собі можуть розкладатися сторіччями. Екологи б’ють на сполох: Україна практично погрузла в смітті. Засмічені лісові масиви та захаращені вулиці вже стали, швидше, правилом, аніж виключенням. Сморід і бруд від стихійних сміттєзвалищ шкодить здоров’ю людей та нищить екологію.
Та головний парадокс у тому, що чималу лепту до цієї «брудної справи» вносимо ми самі! Як-то кажуть, держава починається з її громадян… Тож, якщо ви колись стикалися з ремонтом, то неодмінно маєте знати, що під час нього та по завершенню залишається купа будівельного сміття. Якщо ви сумлінно ставитесь до комфорту оточуючих, шукаючи, куди ж його вивезти, то у великої кількості громадян абсолютно відсутнє це почуття й вони просто залишають відходи на вулиці.
Місцева влада бореться зі сміттям протягом багатьох років. Безсумнівно, те що проводиться на місцевому рівні і спрямоване на вирішення проблеми відходів, має важливе значення, проте покладатися виключно на владу не варто – люди повинні самі робити все для того, щоб правильно позбавлятися від відходів.
Завжди приємно споглядати доглянуті вулиці, прибрані узбіччя, порядок біля кожного будинку, чистий ліс. Чи запровадять в Україні настільки радикальні методи боротьби зі стихійними сміттєзвалищами – покаже час. Але очевидно – поки кожен не почне із себе, свого будинку та міста, країна і надалі буде грузнути в нескінченних купах сміття. Ми сваримо можновладців та нарікаємо на комунальників, не дивлячись на самих себе. Та щось добре завжди починається с кожного з нас.
Тому, для того, щоб це стало системою – кожен житель повинен постаратися на благо свого улюбленого міста і себе зокрема. А для цього потрібно зовсім небагато – не кидати сміття на вулицях, по узбіччях, в лісі. І тому, щоб це не було великою проблемою і місце, в якому ви живете, було кращим, потрібно дбати про рідну землю та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми забезпечимо чистоту і порядок у громаді.
Кожен житель Летичева зможе зробити свій внесок у спільну благородну справу, оскільки всі ми патріоти своєї маленької батьківщини і чистота нашого селища, його площ і вулиць, парків і скверів, дворів і будинків передусім залежить від усіх нас.
Звертаємось до всіх жителів приватного сектору і багатоквартирних будинків, колективів підприємств, організацій, установ всіх форм власності, громадські організації із закликом взяти найактивнішу участь у санітарному прибиранні вулиць, скверів та парків, прибудинкових територій, під’їздів будинків, долучитися до висадки мальовничих квітників та створення цікавих малих архітектурних форм у дворах багатоповерхівок.
Переконані, що спільними зусиллями ми перетворемо Летичів на ошатне і комфортне для проживання місто!
Будемо ж дбайливими господарями – та за доброю українською традицією з приходом весни наведемо лад у нашому спільному домі. Тож об’єднання зусиль всіх небайдужих летичівців на благо рідного міста – має стати чудовим прикладом любові і шани до свого рідного міста.
Крім того повідомляємо, що відділом муніципальної інспекції з благоустрою Летичівської селищної ради проводяться рейд-перевірки щодо дотримання «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші на території Летичівської селищної ради» та у разі виявлення фактів видалення відходів у несанкціоновані місця або створення на прибудинкових та інших територіях селища стихійних звалищ відходів (твердих та рідких господарсько-побутових), винну особу буде притягнуто до відповідальності, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення за статтею 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі 1360 грн. а на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності 1700 грн.