20 лютого, у Летичеві пройшла мовчазна хода на відзначення Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Керівники селища та району, члени родин загиблих на Сході України, представники трудових колективів установ, організацій, підприємств, громадських організацій, та молодь Летичівщини пройшли вулицею Героїв Крут під національним прапором, підтримуючи, як і в буремні дні Революції Гідності, європейський вибір нашої держави.
Присутні поклали запалені лампадки та квіти до «Меморіального комплексу загиблим за незалежність України», хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих за незалежність та територіальну цілісність нашої країни.
Благочинний Православної церкви України отець Андрій (Смакула) провів молебень за всіма загиблими, які віддали своє життя за Україну.
Довідково
Події останніх місяців 2013 року та початку 2014-го перетворилися на справжню національну стихію, в якій передавався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася, приспана роками, національна свідомість людей. І цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. Саме п’ять років тому, під час Революції Гідності, протистояння українського народу і тодішнім режимом, досягнуло свого піку. На Майдані Незалежності об’єднався спільною думкою весь народ України. Майдан ожив в серцях свого народу і вийшов відстоювати гідність та майбутнє нашої держави. Пліч-о-опліч стали разом схід і захід, південь і північ:
Київ, Одеса, Донецьк, Львів, Харків, Чернігів, Луганськ, Закарпаття, Волинь, Миколаїв, Черкаси, Крим, Рівне, Дніпропетровсьськ, Херсон, Житомир, Чернівці, Вінниця, Кіровоград, Хмельницький, Тернопіль, Івано-Франківськ.
Люди йшли голіруч проти озброєних та вишколених “беркутівців”. А у них під ногами розривалися світло-шумові гранати, довкола свистіли кулі. Бійці спецпідрозділу “Беркут” застосовували спецзасоби, декого розстрілювали впритул. На що мітингувальники відповідали камінням, бруківкою, яку розбирали прямо з-під ніг, петардами та “коктейлями Молотова”. Із засобів оборони у них були тільки саморобні дерев’яні щити, дерев’яні палиці, барикади, створені з підручних матеріалів та палаючі автомобільні шини. Їдкий дим густою хмарою оповив серце України – Київ.
Живою хвилею прокотилася боротьба. Тисячі поранених… 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділу міліції. Серед постраждалих – науковці, викладачі, студенти, художники, архітектори, громадські активісти.