Інформує відділ культури, національностей та релігій
27 листопада Україна відзначає 100- річчя від дня створення Націона́льної акаде́мії нау́к Украї́ни.
З нагоди знаменної дати в Летичівській публічній бібліотеці проведено годину інформації «Центр наукового життя України»з учнями 10-А класу Летичівського ліцею №1 (Вчитель історії В.Г. Способ).
Про історію створення НАН України розповіли присутнім начальник відділу гуманітарного розвитку та охорони здоров’я Летичівської РДА голова районної організації національної спілки краєзнавців України С.А.Коржик, провідний бібліотекар Летичівської публічної бібліотеки О.Ю. Бачинська.
НАН України — вища наукова самоврядна організація України, що є найбільшим центром наукових досліджень в Україні.
У складі НАН України станом на початок 2017 року діють 163 наукових установи та 46 організацій дослідно-виробничої бази.
Українську академію наук засновано за указом гетьмана Павла Скоропадського 14 листопада 1918 року.
Перше спільне зібрання 27 листопада 1918 обрало президентом УАН професора Володимира Вернадського.
Основною ланкою структури НАН України є науково-дослідні інститути та прирівняні до них інші наукові установи. Вони діють на підставі власних статутів, затверджених і зареєстрованих у НАН України.
До структури Академії входить Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського, яка є депозитарієм ООН і фонди якої містять близько 15 млн одиниць зберігання, та Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника. Академія має видавництва «Наукова думка» і «Академперіодика».
Нагороди та відзнаки НАН України: Почесний доктор Національної академії наук України, Золота медаль імені В.І. Вернадського, Премії імені видатних вчених України
Почесний краєзнавець України В.В.Борисов розповів про Кам’янець-Подільський університет імені Івана Огієнка 100-річчя якого відзначалося цього року, який був заснований разом з НАН України, уродженця Летичева Н.Д. Моргуліса, члена-кореспондента Академії наук УРСР з 1939 року, фізика, автора багатьох праць з електрофізики.