Інформує відділ культури, національностей та релігій
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу згідно з Указом Президента України щорічно 14 жовтня відзначається День захисника України.
День захисника України став святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Адже 14 жовтня — велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, здавна відомої духовної заступниці українського козацтва, представники якого уособлюють в собі патріотизм та відвагу, виступаючи захисниками рідного краю. На Покрову слід вшановувати пам’ять всіх, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога. Свято символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України.
Працівники Летичівської публічної бібліотеки, з нагоди свята підготували годину патріотичного виховання: «Мужність відвага крізь покоління» для учнів 11 А класу Летичівського НВК№ 2 – гімназія (класний керівник О.І Заремблюк). Бібліотекарі Ольга Бачинська та Лариса Будник провели учнів сходинками від першовитоків військового мистецтва захисників України до сучасності. День захисника України – свято є всенародним, бо захисниками Вітчизни є учасниками національного – визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові антитерористичної операції на Сході України, волонтери, діти і дорослі – всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над загарбниками.
Уже багато років поспіль 14 жовтня ми відзначаємо велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане з боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День українського козацтва.
Під час Другої світової війни зародилася Українська повстанська армія, як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом. Віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці, вояки вважали свято Покрови днем створення легендарної визвольної армії. Радянські солдати також зверталися з молитвою до Господа та Святої Діви перед атакою на позиції фашистів.
Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.
Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових. Сучасна Українська армія від часу її створення в 1991 році на заміну радянським символам почала активно запроваджувати козацькі. На прапорах українських частин замість червоної зірки з’явилися козацькі хрести і національний герб – тризуб, а іменами козацьких полководців стали називати військові навчальні заклади і частини.
Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. На Донеччині і Луганщині, на превеликий жаль, гинуть наші патріоти – добровольці та воїни української армії.
Ми пам’ятаємо наших земляків, які загинули за незалежність України.
Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане з боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Захід доповнила Книжково – ілюстративна виставка «Від володарів степу – до «кіборгів» яка діє в читальному залі бібліотеки.