Інформує відділ культури, національностей та релігій
23 травня в Летичівській публічній бібліотеці відбулась презентація книги Володимира Борисова “Без вини винуваті”, яка була приурочена Дню пам’яті жертв політичних репресій.
В читальному залі була розгорнута персональна книжкова виставка “Мій рідний край – в подіях, іменах, тобі душа завжди належить”, присвячена життю і творчості краєзнавця-дослідника, Володимира Борисова.
На 450 сторінках книги сумний літопис життя і смерті репресованих радянською владою наших земляків. Видання вражає історичними та архівними довідками, цифрами жертв, свідченнями та спогадами очевидців тих подій. Її можна назвати “Книгою Пам’яті” жертв репресованих нашого району, адже вона містить списки жертв сталінізму, що були невинно репресовані в 30-40-50 роках позасудовими органами. В них імена 531 нашого земляка.
Велику цінність в книзі становлять біографічні довідки про репресованих нашого району, історична довідка та спогади про голод 1946 -1947 років.
Володимир Борисов розповів, як творилася книга, звідки черпались матеріали до неї, як вражали його спогади тих, хто пережив таку трагедію.
На презентацію запрошено рідних тих, хто зазнав поневірянь та горя, або не вижив у сталінській м’ясорубці. До слова запрошувались Микола Олександрович Стадник та його сестра Олена Олександрівна. Репресивна машина проїхалась по долях членів сім’ї Бригиди Галини Трохимівни з Козачок, Гусара Валерія Володимировича. Черняхович Віталій Костянтинович розповів, які поневіряння довелося пережити його батьку,Черняховичу Костянтину Цезаровичу, засудженому до вищої міри покарання – розстрілу, щоб вижити. Згадували вони про пережите рідними зі сльозами на очах.
Були й такі, хто ризикуючи життям та долею своїх рідних, в міру своїх можливостей, допомагав людям вижити у важкі часи. Про відважного голову колгоспу, Тараса Климентійовича Пожарського з Требухівець повідав присутнім В’ячеслав Пономар.
Гості заходу дякували автору за те, що пройнявся їх душевним болем. Вислухав, опрацював та видав такий цінний для них матеріал про їх рідних у книзі. Це значить, що вони не будуть забуті історією, що про ці злочини над людством будуть знати наступні покоління. Про це потрібно пам’ятати, щоб біда не повторилася знову.
З новою творчою перемогою від імені депутатського корпусу селищної ради та районного часопису Володимира Володимировича вітали редактор «Летичівської газети» Світлана Сербін, а від бібліотечних працівників директор книгозбірні Ольга Дмухівська.
Поезією невідомого автора “Пом’янімо”, яку прочитала Марина Поліщук та хвилиною мовчання учасники заходу пом’янули усіх борців і страдників за долю і волю нашої Вітчизни – України.
Величезні жертви співвітчизників зобов’язують нас, живущих, перед Богом та історією пам’ятати про трагедії, які пережив український народ. Дане завдання буде виконувати і книга «Без вини винуваті».