Із знання свого родоводу, історії рідного краю починається родина. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусіда, незамулена криниця – все це родовідна пам’ять, наша історія, наші символи.
Для Летичівської громади вже стало гарною традицією щороку у третій четвер травня відзначати разом з усією Україною Міжнародний день вишиванки. Це прекрасне свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язаним до жодного державного чи релігійного.
Так і сьогодні, 17 травня 2018 року, наша громада замайоріла різнобарв’ям українських вишиванок.
Працівники Летичівської селищної ради, депутатський корпус, старости сіл, учні шкіл та жителі Летичівської громади, одягнувши урочисте національне вбрання, пройшли сьогодні головними вулицями Летичева.
Покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та меморіального комплексу «Стіна пам’яті» учасники заходу вшанували тих, хто боровся за Україну.
Урочистості продовжилися в центрі селища – на площі Героїв Майдану, де учасників свята вітали очільники району та громади.
Святкування продовжилися флешмобами від учнів шкіл під назвами “Перлина-Україна” та “Сорочка мамина”, а також концертна програма під назвою “Вишиваю візерунок піснею” за участю колективів Летичівського будинку культури, дитячої музичної школи, Летичівського центру творчості.
Відеозаписи
Танцювальний колектив "Нові зірки" Летичівського будинку культури.
Опубліковано Летичів Культура 17 травня 2018 р.
Напередодні свята Дня вишиванки було оголошено конкурси під назвами “Моя родина у вишиванці” та конкурс “Спадок нації”. У першому конкурсі взяли участь родини, які одягають українську вишиванку на кожне свято.
Приємно зазначити, що переможцями конкурсу „Моя родина у вишиванці” став дитячий будинок сімейного типу родини Вітренків, у якому на вихованні перебуває сім діток. Сім’ю нагородили грамотою та цінним подарунком. У другому конкурсі були відзначені найстарший та наймолодший учасник заходу, які були в цей день одягнені у вишиті сорочки. Переможці були відзначені цінними подарунками.
Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка – це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе диво наступним поколінням.
Довідка
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням відомого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали на наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Видатний арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день).
Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.