Інформує відділ культури, національностей та релігій
У Летичівській публічній бібліотеці 8 травня у День пам’яті та примирення відбулася урочиста зустріч- презентація «Шана за подвиг, вдячність за мир»
На урочисту зустріч було запрошено учасників бойових дій Другої світової війни, тих, хто пережив роки жорстокої окупації, пекло концтаборів, підневільну працю німецького рабства, піднімав з руїн і відроджував рідний край в післявоєнний період, голів та членів районних організацій ветеранів та працівників районного часопису, культосвітніх закладів, дітей війни та людей з обмеженими можливостями, представників громадськості та учнів старшокласників 9-их класів Летичівського НВК№1 (бібліотекар В.І.Лукашук) та 10-А класу Летичівського НВК№ 2 (класний керівник О.І Заремблюк).
Історія написала літопис Другої світової війни. Видано багато книг, створено кінофільмів. Живих учасників бойових дій, свідків війни з кожним днем стає все менше. Всі вони вже люди похилого віку , розповісти про них, зберегти для нащадків їх спогади про ті страшні події не тільки обов’язок держави, а й кожного з нас.
Телеканал “Інтер” започаткував проект вшанування героїв Другої світової війни в рамках якого вивчаються долі ще живих учасників бойових дій, узагальнюються в книги “Люди Победы”. Автор проекту Анна Безлюдна, головний редактор Антон Нікітін.
Згідно Проекту до кожного тому книги входять світлини та описи 100 бойових і трудових доль учасників війни. Ці книги передаються в музей Другої Світової війни, та даруються своїм героям.
До 73-ї річниці Великої Перемоги щойно вийшов з друку третій том цього унікального видання, підрозділ якого називається “Наш полк”.
До книги , що презентувалася ввійшли нариси про трьох уродженців нашої області, серед них і наш земляк Василь Панасович Хохлов, який проживає в селі Требухівці
Про бойові дороги Василя Панасовича Хохлова розповіла Галина Петрівна Чекерда, голова районної організації ветеранів України.
Під час зустрічі присутнім продемонстровано фільм «Спогади малолітнього в’язня фашистських таборів» про долю Івана Васильовича Панасюка , що проживає в с. Сахни. Про нього написала під час конкурсу “Діти війни очима сучасних дітей” дівчинка, учениця Голенищівської середньої школи Майданюк Марія Олександрівна і стала одним з його переможців.
Заповітна мрія дітей війни дочекатися батька з фронтових доріг. Вірш Володимира Олійника”Балада про дівчинку, яка чекала батька” присвячений цій темі, був прочитаний Ганною Федорівною Собченко.
Для присутніх пролунала вітальна літературно-музична композиція, яку підготували педагоги та вихованці Летичівського НВК №2 ( вчитель музики Н. Сідлецька )
З словами вітання та подяки до ветеранів звернулися : голова райдержадміністрації Ірина Матлаєва, голова Летичівської селищної ради Ігор Тисячний та секретар селищної ради Олена Попова.
Зі святом Великої Перемоги і Днем пам’яті та примирення!
Миру всім нам на нашій рідній землі.