Інформує Сектор з питань цивільного захисту населення
Шановні громадяни!
Вкотре звертаємо Вашу увагу на те, що у зв’язку з високими показниками температури повітря в нашому та багатьох інших регіонах України триває пожежонебезпечний період і встановлено надзвичайний 5 рівень пожежної небезпеки.
Закликаємо Вас не розводити багаття, умисно не спалювати сміття та відходи домашнього господарства.
Підпали на узбіччях доріг та полях, під лісом перекидаються на лісосмуги й лісові масиви, займаються дерева, гине лісова звірина, значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту. Суха підстилка та вітер допомагають вогню блискавично поширюватися, тож врятувати ліс та його мешканців від пожежі дуже важко.
Тож відпочиваючи на природі, не забувайте про правила поведінки в лісі, особливо при поводженні з вогнем.
Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі;
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.
Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Зокрема, згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.), ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (340 – 680 грн.).
Згідно із статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил та норм благоустрою тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі 340-1360 грн.
Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.