Інформує відділ економіки, торгівлі та інвестицій
З 15 по 21 квітня 2018 року відбувся тижневий навчальний візит, присвячений вивченню польського досвіду впровадження реформи місцевого самоврядування. Його учасниками стали кращі випускники Школи DESPRO – 2017: представники Летичівської, Сатанівської, Дунаєвецької, Новоборівської та Широківської об`єднаних територіальних громад. Навчальний візит організовано Асоціацією “Центр європейської співпраці” за фінансової підтримки Skat Consulting Ltd. Швейцарсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.
Летичівську об’єднану територіальну громаду представляли Попова Олена Василівна – секретар селищної ради, Березовська Лілія Василівна – начальник земельного відділу, Шеманська Ілона Іванівна – начальник відділу економіки, торгівлі та інвестицій, Смаглюк Людмила Дмитрівна – начальник відділу фінансів, Загамула Олег Вікторович – староста сіл Голенищеве, Майдан-Голенищівський.
Під час візиту учасники відвідали: фонд «Інститут досліджень в галузі демократії та приватного підприємництва» (м.Варшава), гміну Гура Кальварія, гміну Блонє, гміну Мщонув, гміну Лєшноволя, Маршалківське Управління Нижньосілезького воєводства (м.Вроцлав), міста Дзєржонюв, Валбжих, гміну Пєшице, об’єкти Асоціації туристичних гмін Совиних гір.
Одним з наймасштабніших проектів Фонду «Інститут досліджень в галузі демократії та приватного підприємництва» є конкурс «Gmina Fair Play». Метою конкурсу є промоція гмін, які створюють оптимальні умови для інвесторів, а також ті, які приділяють особливу увагу потребам місцевої громади. В рамках конкурсу щорічно відзначаються гміни, які найефективніше розвиваються і є найсприятливішими для бізнесу. Учасники відвідали гміни, які є лауреатами конкурсу Gmina Fair Play і мають високі позиції в рейтингу інвестиційної привабливості.
В гміні Гура Кальварія ознайомилися з роботою Молодіжної міської ради, Ради старших поколінь (Ради сеньйорів), Університету третього віку, побували в новому дитячому садочку та спортивному залі.
Гміна Блонє ефективно залучає інвестиції на розвиток інфраструктури, в тому числі соціальної. Окрім зустрічі з очільниками гміни, відвідали яскравий приклад такої інфраструктури – парк Байка, що є місцем активного дозвілля, розваг і занять спортом.
В гміні Мщонув ознайомилися з найбільшими інвестиційними проектами: проект PARK of POLAND – найбільший аквапарковий комплекс в Європі, будівництво якого ще триває, діючий термальний басейн, а також відвідали інформаційний центр.
Гміна Лєшноволя відома в Польщі високою якістю та потужною інфраструктурою шкільної освіти. У гміні відвідали школу, котра водночас є і сучасним спортивним центром.
Також учасники візиту зустрілися з очільниками Маршалківського Управління Нижньосілезького воєводства. В минулому депресивний регіон, сьогодні Нижньосілезьке воєводство – регіон з високорозвиненою промисловістю, соціальною та туристичною інфраструктурою. Відвідали міста Дзержонюв, Валбжих, гміну Пєшице, об’єкти Асоціації туристичних гмін Совиних гір.
Польський досвід проведення децентралізації надзвичайно цінний для України. Про успішність реформування місцевого самоврядування свідчать не лише якісно облаштовані об’єкти соціальної інфраструктури, а й зміна свідомості мешканців, залучення їх до активного життя в громаді.
Лише спільними зусиллями здійснюються зміни на краще!