Селянам
У пріоритеті – саме невеликі господарства. Вони, за статистикою, забезпечують 73% постачання молока і сумарно виробляють 7,6 млн тонн молочної сировини, але саме такі господарства найбільш вразливі через здорожчання кормів, зростання вартості утримування тварин та ризики епідемій.
Що пропонує Уряд? Перш за все, перетворити корову із статті затрат на джерело прибутку. Суттєвою допомогою тут стане виплата дотацій в 2500 грн на молодняк в рік.
Хто може отримати дотацію
Дотація 2500 гривень на голову буде надаватися фізичним особам, які утримують до 13 місячного віку ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, що народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.
Як отримати
Ідентифікувати теля шляхом біркування та реєстрації. Вартість даної послуги становить 34 грн та здійснюється один раз за життя тварини.
Підготувати для подання мінімальну кількість документів:
- копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
- копія паспорта особи – власника тварини;
- копія довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
- копія ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Подати до територіальної громади села, селища, міста як безпосередньо, чи до сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів документи.
Документи приймаються протягом року в порядку черговості – до 01 травня, до 01 вересня та до 01 грудня.
Отримати бюджетні кошти на поточний рахунок відкритий у банку.
Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком, враховуючи вік молодняка у розмірі:
– за утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
– за утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;
– за утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.
Сайт, присвячений підтримці сільськогосподарських виробників http:dotacii.minagro.gov.ua/ua
(Відеоролики у доступній формі показують необхідні кроки для отримання держпідтримки сільгоспвиробниками, а саме: як отримати 70%-ву компенсацію кооперативам за придбане обладнання https://yotu.be/dp3mJXHyEM; як отримати 25%-ву компенсацію вартості за придбану сільськогосподарську техніку українського виробництва https://yotu.be/NE-iptAG-cA; як отримати 2500 гривень на теля https://www. yotube.com/watch?v=uN4Y6MGp-yY; як отримати 80%-ву компенсацію вартості саджанців https://www. yotube.com/watch?v=YBti2HhpAZU).