Як іде підготовка до масштабного оновлення сільської медицини – дані моніторингу Мінрегіону
15 областей України вже мають погоджені проекти планів формування перспективних мереж надання первинної медичної допомоги – Полтавська, Житомирська, Вінницька, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Кіровоградська, Запорізька, Чернігівська, Волинська, Херсонська. Про це свідчать дані Моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування (ПЕРЕГЛЯНУТИ), підготовленого Мінрегіоном станом на 10 квітня 2018 року.
Нагадаємо, що перспективні мережі надання первинної медичної допомоги формуються на виконання Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Його суть – забезпечення сільського населення, а це більше 13 млн людей, якісними медичними послугами. Для цього у державному бюджеті передбачено 5 мільярдів гривень, які зокрема будуть спрямовані на будівництво нових амбулаторій, житла для лікарів, придбання медичного обладнання та службового транспорту.
Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги регулюється спільним Наказом Міністерства охорони здоров’я та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ № 178/24 від 06.02.2018 року.
Порядок надання первинної медичної допомоги врегульовано Наказом Міністерства охорони здоров’я № 504 від 19.03.2018 року.
Раніше Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що облаштування лікарень і ФАПів – відповідальність місцевої влади. «Лікарні належать районам і муніципалітетам. А в цих районах завдяки децентралізації гроші є. І я вимагаю від керівників районів та муніципалітетів діяти в інтересах громадян. Лікарні, ФАПи мають бути відремонтовані і забезпечені, а люди мають отримувати нормальні умови лікування».