«Діяльність Летичівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області за 2017 рік»
З 1 серпня 2017 року розпочало свою роботу Летичівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, яке було створене шляхом злиття фондів соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Наразі невеликий колектив фахівців продовжує забезпечувати соціальними послугами понад 10 тисяч застрахованих осіб двох районів та 140 осіб постраждалих на виробництві (в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб).
Хочу наголосити, що застрахованими особами є всі особи, які офіційно працюють та за яких сплачується єдиний соціальний внесок. Станом на 01 січня 2018 року на обліку у відділенні перебуває 1921 страхувальник (юридичні особи та ФОП).
Протягом 2017 року спеціалістами відділення опрацьовано 1889 листків непрацездатності, 151 листок непрацездатності по вагітності та пологах, здійснено виплат на поховання 11 застрахованих осіб. Загалом у цьому напрямі діяльності відділення профінансовано витрат на загальну суму 4,7 млн гривень.
Спеціалістами відділення постійно проводиться моніторинг рівня захворюваності серед працівників нашого регіону, здійснюються заходи щодо його зниження. Одним із дієвих заходів зниження рівня захворюваності є лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.
З метою вдосконалення механізму забезпечення права застрахованих осіб на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Реабілітаційне лікування здійснюється за напрямами: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація. Вартість таких путівок повністю покривається за рахунок коштів Фонду.
Іншим напрямом діяльності відділення є здійснення страхових виплат потерпілим на виробництві та забезпечення їх медичною та соціальною допомогами. На обліку у відділенні перебувають 140 справ потерпілих на виробництві, з них одна особа з інвалідністю І групи, 15 – ІІ групи, 73 – ІІІ групи, 42 особи, яким встановлено відсотки втрати працездатності та 9 утриманців загиблих на виробництві годувальників. Серед осіб, що перебувають на обліку, 18 є внутрішньо переміщеними із зони проведення АТО. Протягом 2017 року здійснено страхових виплат потерпілим на виробництві в сумі 2,6 млн гривень.
Найвагоміша частина виплат припадає на щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності та виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника. За минулий рік їх розмір склав 2,1 млн гривень.
Спеціалістами відділення значна увага приділяється проведенню перерахунків страхових виплат відповідно до чинного законодавства та постанов КМУ. Тільки з 01 січня 2017 року до сьогодні тричі було здійснено такий перерахунок, проводиться щомісячна індексація виплат.
Відділенням здійснюються виплати на медичну та соціальну допомогу, зокрема, тільки минулого року на санаторно-курортне лікування використано коштів Фонду у сумі 24,8 тис. грн, на забезпечення технічними засобами реабілітації – 23,9 тис. грн, на постійний сторонній догляд – 18,6 тис. грн, на побутове обслуговування – 155,6 тис. гривень.
Здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, було і є одним із основних завдань Фонду соціального страхування України. На підприємствах Летичівського та Старосинявського районів у 2017 році зафіксовано три нещасних випадки, один з яких із важким наслідком та один зі смертельним. Фахівцями відділення постійно надається методична і практична допомога роботодавцям у вирішенні питань функціонування системи управління охороною праці, діяльності служби охорони праці, проведенні інших профілактичних заходів. У 2017 році перевірено 14 підприємств щодо стану умов і безпеки праці.
З метою привернення уваги до питань охорони праці в засобах масової інформації надруковано 19 статей; взято участь у проведенні 5 семінарів і 55 виробничих нарад на підприємствах, установах та організаціях; взято участь у засіданнях 71 комісії з перевірки знань. Також спільно з ТОВ НМЦ «Охорона праці» в минулому році проводились виїзні навчання посадових осіб, відповідальних за стан охорони праці, на 4 підприємствах. Сподіваємось, що всі ці заходи стануть запорукою підвищення рівня безпеки на виробництвах у нашому регіоні.
Начальник відділення С.Бальжик