15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез – для тисяч наших юнакiв закiнчилася нiким i нiкому не оголошена десятирічна трагiчна війна. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
В день 29-ї річниці виведення військ з Афганістану в Летичеві біля пам’ятника полеглим землякам в Афганістані за участю голови райдержадміністрації Ірини Матлаєвої, голови районної ради Альони Хавхун, першого заступника селищного голови Летичівської ОТГ Олега Ліщинського, голови Медижибізької ОТГ Михайла Демкова, голови районної спілки ветеранів Афганістану Василя Провозьона, ветеранів-афганців, учасників бойових дій, близьких та рідних ветеранів, а також жителів громади відбулися заходи з вшанування воїнів-інтернаціоналістів.
Захід розпочався урочистою ходою до пам’ятника полеглим землякам в Афганістані.
Перший заступник голови Летичівської громади Олег Ліщинський у зверненні до присутніх зазначив:
«Шановне товариство! Цього лютневого дня Україна заслужено вшановує своїх співвітчизників — учасників бойових дій на території інших держав.
Адже ви, несучи нелегку службу в гарячих точках планети, щохвилини ризикували не лише здоров’ям, а й життям заради життя і свободи інших. Ваші честь, доблесть, вірність військовому та громадянському обов’язку є гідним прикладом для наслідування та викликає у нас почуття гордості і вдячності.
Виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, загинули тисячі українців, ще більше повернулися пораненими та інвалідами. Я висловлюю найщиріші співчуття рідним і близьким загиблих.
Нині і наше безхмарне небо заслав чорний дим війни. Тисячі українців, молодих синів української держави вихованих у тому числі й на ваших ратних подвигах, свідомо, за покликом серця стали на захист Вітчизни від зухвалих дій східного агресора.
І сьогодні ви в центрі уваги українського суспільства. Ми пишаємося вами — справжніми чоловіками, бойовими солдатами і офіцерами, які допомагають країні вистояти в цей складний для неї час.
Щиро дякую кожному з вас за патріотизм, благородство, примноження кращих військових традицій. Бажаю всім вам козацького здоров’я, Божого захисту, особистого щастя та непохитної віри в нашу Перемогу.»
Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).
Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, — українець. У війні в Афганістані брали участь 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3 тисячі 360 наших земляків – не повернулися до своїх рідних домівок. Серед них – і наші земляки. Окрім Афганістану, наші співвітчизники несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра – Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Усього вихідці з України брали участь у миротворчих операціях та військових конфліктах у 26-ти країнах світу.
В людськiй пам’ятi ця війна буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдат i сльозами жiнок та матерiв, обелiсками та пiснями, якi увiрвалися фронтовим вiтром в життя українців.
Учасники зібрання вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника, де викарбувані імена земляків, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку на території інших держав.
Продовжилися заходи урочистим концертом в залі засідань районної ради. Ветерани-афганці та воїни інтернаціоналісти отримали грамоти, подяки и та пам’ятні подарунки від голови райдержадміністрації Ірини Матлаєвої, голови районної ради Альони Хавхун, першого заступника селищного голови Летичівської громади Олега Ліщинського та секретаря селищної ради Олени Попової, голови Медижибізької громади Михайла Демкова, голови районної спілки ветеранів Афганістану Василя Провозьона.
Музичні твори у виконанні Романа Кучменко, Людмили Стасюк та Катерини Мазуренко, Юрія Сухорук, народного оркестру духових інструментів (керівник Володимир Фортельний) не могли залишити байдужими жодного з присутніх у залі.