Протягом 26-28 січня для представників об’єднаних громад Тернопільської, Львівської, Хмельницької та Чернівецької областей України провели першу сесію «Школи локальної демократії».
«Команда змін» Летичівської громади у складі депутата, секретаря селищної ради Олени Попової, начальника відділу освіти, молоді та спорту Михайла Маринюка, завідуючої сектором організаційно-кадрової роботи Ольги Майської знайомилась з особливостями роботи органів самоврядування у процесі децентралізації.
Від Хмельниччини у проекті взяли участь представники Волочиської міської, Летичівської селищної та Лісовогринівецької сільської об’єднаних територіальних громад Хмельниччини, Ходорівської ОТГ з Львівщини, Сокирянської та Глибоцької ОТГ з Чернівецької області та чотирьох ОТГ – Вишнівецької, Хоростківської, Лановецької та Зборівської Тернопільської області.
Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення «Асоціації міст України» Ігор Гірчак порівняв життя до та після об’єднання у громади і розповів про децентралізаційне законодавство.
Оскільки в громадах мешканці все активніше проявляють свою активність та прагнення долучатись до змін – значну частину приділили темі реєстрації громадської організації. Василь Марцинкевич – заступник начальника Управління державної реєстрації – начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань надав усі необхідні для реєстрації зразки документів та розповів, як покроково зареєструвати громадську організацію. Учасники відзначили важливість даної теми, оскільки до них часто звертаються за консультаціями мешканці їх громад.
Протягом другого дня учасники розглядали «Методи впровадження інструментів участі» та позитивні приклади інших міст. Тему професійно розкрив експерт Інституту політичної освіти Володимир Феськов. Ця тема стала ключовою на першій сесії, оскільки після повернення у громади «команди змін» повинні проаналізувати вже діючі інструменти та визначити три, які впровадять до кінця року.
Завершився другий день майстер-класом від міського голови Тернополя Сергія Надала, який розповів про застосування новітніх технологій в управлінні муніципалітетом.
Третій день був присвячений презентаціям громад і темі ефективної комунікації та співпраці громади і влади. Волонтерка Корпусу Миру Мері Фасано розповіла, що потрібно робити, аби почути громаду та як зробити з активістів союзників, а не опонентів. Керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин розповів про типові помилки, які допускають, як представники влади так і громадські активісти при комунікації та що потрібно зробити, щоб їх уникнути.