Інформує відділ культури, національностей та релігій
Довгий час наш український народ страждав у ярмі неволі, довгі роки боровся за свою незалежність. Наша історія не перестає кровоточити, як рани тих трьохсот юнаків, які в січні 1918 року під Крутами піднялися на захист незалежної Української держави.
100 років відділяють нас від тих трагічних подій. Та вони живуть в душі українського народу,ятрять його душу. 29 січня офіційно визнано в Україні Днем Героїв Крут. Хто вони ці герої,яке місце займають в історії нашої країни, розповіли сьогодні учням бібліотекарі дитячої бібліотеки на годині історичної правди « Червона калина на білому снігу»
«Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ»
Крути, 29 січня 1918 року… Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії. 100 років тому (1918) відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів.
29 січня в Летичівській публічній бібліотеці проведено годину історичної пам’яті: «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ» для учнів 9-Б класу Летичівського НВК№1-ліцей, присвячену пам’яті Героїв Крут. Під час зустрічі учні долучились до перегляду відео матеріалів: «Лист без конверта».
Читачам презентовано книжково-ілюстративну виставку: «На Аскольдовій могилі – український цвіт» де представлена література про події, що відбулися під Крутами у 1918 році
Утвердження національної пам’яті потребує історичної правди, бо саме на цих засадах формуються споріднені категорії – моральність і патріотизм.