Уже традиційно одну із найважливіших та визначальних подій в історії нашої держави – річницю проголошення Акту Соборності українських земель хмельчиччани та тернополяни, гості з інших регіонів держави відзначають на колишньому кордоні, який розділяв ЗУНР та УНР.
Саме в цей день, 1919 року, на Софіївській Площі в Києві було проголошено універсал про об’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки – Акт Соборності українських земель, символічний документ, який окреслив географічні та ментальні контури єдиної України.
На межі Хмельницької та Тернопільської областей, чергову річницю Дня Соборності України відзначили святковою ходою на мосту єднання. Під час традиційної акції делегації Хмельниччини та Тернопільщини зустрілися на мосту через річку Збруч, між Гусятинським та Чемеровецьким районами.
Опівдні відбулася зустріч делегацій від двох областей, у якій взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, його перший заступник Неоніла Андрійчук, заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, керівництво Тернопільської області та Гусятинського району, священики – представники різних релігійних конфесій, народні депутати України, голови районних рад, обєднаних територіальних громад, громадськість.
У святкових урочистостях взяли участь представники Летичівської об’єднаної територіальної громади – селищний голова Ігор Тисячний, виконуюча обов’язки керуючої справами виконкому Антоніна Савранська, начальник відділу культури, національностей та релігій Оксана Морозова з майстринею Валентиною Синицею, староста Чаплянського старостинського округу Євген Рибчук, начальник відділу ЖКГ Віктор Стадник та головний спеціаліст Руслан Слободянюк, психолог Летичівського селищного ЦСССДМ Євгеній Лесков.
Після традиційного обміну короваями на мосту багатотисячна колона пройшла святковою ходою Гусятином до центрального майдану, де відбулося з’єднання Державного Стягу.
Учасники урочистої ходи поклали корзини квітів до пам’ятника, встановленого на честь 10-ї річниці незалежності України.
Під час урочистостей хвилиною мовчання присутні пом’янули Героїв Небесної сотні, військовослужбовців та учасників добровольчих загонів, які поклали життя, захищаючи цілісність та соборність України, усіх, хто боровся за незалежність нашої держави.
Священнослужителі із Гусятина та Чемеровець склали спільну молитву за єдину, соборну та вільну Україну.
У своєму вітальному слові під час дійства «Едина, неподільна, соборна держава» Михайло Загородний наголосив: «Відзначаючи одну із визначальних подій в історії нашої держави – 99-ту річницю проголошення Акту про об’єднання УНР і ЗУНР, осмислюємо, що тема соборності, єдності нашого народу сьогодні актуальна як ніколи. Події на сході нашої держави підтверджують, що і сьогодні наш північний сусід ніяк не бажає аби ми жили в єдиній соборній європейській Українській державі. Проте жодна сила не розколе українців на ворогуючі табори, бо саме «соборність» означає добровільне єднання людей на засадах свободи, демократії та взаємоповаги. Ми гуртом будемо відстоювати наші українські землі, бо Україна повинна бути самостійною, соборною, незалежною та європейською державою».
З нагоди відзначення Дня соборності керівництво обох областей вручили Грамоти та цінні подарунки учасникам антитерористичної операції.
Відзначення Дня Соборності України завершилося святковим концертом, у якому взяли участь творчі колективи з обох областей. Гості святкового дійства мали змогу оглянути виставки декоративно-ужиткового мистецтва, які представили комунальні та професійно-технічні заклади Хмельниччини та Тернопільщини.
У рамках святкування Дня соборності в Гусятинському районі відбулося відкриття виставки до 100-річчя Української революції, з якою з цікавістю ознайомилися усі охочі.