Інформує відділ культури, національностей та релігій
16 січня працівниками Летичівської публічнії бібліотеки за участі виконуючої обов’язки керуючого справами селищної ради Антоніни Савранської та Антоніни Зубкової – мами командира роти десантників вогневої підтримки 90 батальйону 81 аеромобільної бригади Івана Зубкова проведено для учнів 10-их класів Летичівського НВК№1-ліцею годину пам’яті «242 дні героїчної оборони Донецького аеропорту» присвячену захисникам Донецького летовища.
Пам’ять про цей подвиг житиме в серцях українців і на ньому виховуватимуться покоління захисників України. Легендарна оборона Донецького аеропорту українськими військовослужбовцями, що тривала 242 дні, безперечно, стала славетною сторінкою української військової історії. Адже оборона ДАПу тривала лише на тиждень менше, ніж героїчна оборона Севастополя від фашистських загарбників під час Другої світової війни, і значно довше за оборону Брестської фортеці.
Оборонці Донецького аеропорту віднині й навіки стали символом незламності духу захисниківУкраїни.
У жахливому пеклі Донецького летовища геройською смертю полягли легендарні «кіборги» – наші земляки – Присяжнюк Руслан Анатолійович та Зубков Іван Іванович.
Спогади про нескореного «кіборга» Руслана Присяжнюка бібліотекарі зачитали із книги пам’яті Світлани Старостіної «Увійшли у безсмертя…»
Іван Зубков – один із легендарних «кіборгів», командир роти десантників вогневої підтримки 90 батальйону 81 аеромобільної бригади, разом із своїм підрозділом був останнім захисником Донецької фортеці і до останнього подиху тримав її оборону.
Про Івана Зубкова розповіла мама – Антоніна Петрівна. Учням презентовано фільм:«Я піду за сонцем» ( про 90-ий батальйон 81 аеромобільної бригади Івана Зубкова).
Антоніна Савранська – виконуюча обов’язки керуючого справами Летичівської селищної ради подякувала Антоніні Петрівні Зубковій. За виховання сина – героя, за мужність і терпіння, за все пережите після його загибелі.
Під час зустрічі бібліотекарі Ольга Бачинська та Лариса Будник згадали Бондара Олександра Вікторовича випускника Летичівського НВК №1 2011 року, який також героїчно захищав Донецький аеропорт. 3 грудня 2014 року під час боїв в Донецькому аеропорту був поранений. Проходив лікування в Дніпропетровському госпіталі. Місяць реабілітації і знову на фронт: с.Водяне, с.Опитне, с.Піски та ін. 11 вересня 2015 року повернувся додому.
Нагороджений медаллю «Ветеран війни», орденом «За мужність» ІІІ ступеня, орденом «Почесний громадянин Летичева». В даний час Олександр продовжує служити в зоні проведення АТО.
Донецький аеропорт досі залишається найбільш гарячою точкою на карті військового Донбасу. Аеропорт – це символ незламного духу та честі.
Герої нової Доби, славні сини подільського краю, їх безсмертний подвиг золотими літерами навічно вписаний у літопис української бойової слави, у літопис людської мужності і відваги. Кожен з них йшов своєю дорогою до безсмертного подвигу. Летичівщина по праву пишаться своїми героями.
У закладах освіти громади також пройшли заходи, приурочені пам’яті захисників Донецького аеропорту.
…Коли настане мир і тишина
У нашій ворогом нескореній країні,
Хай пролунає «Слава Україні!»
В той день, коли закінчиться війна…