14 грудня Україна вшановує учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року. Адже саме в цей день, тридцять років тому, було завершено будівництво саркофага над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС та прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд.
З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулося засідання круглого столу за участі голови Летичівської райдержадміністрації Ірини Матлаєвої, голови районної ради Миколи Крутоуза, в.о. керуючої справами виконкому Летичівської селищної ради Антоніни Савранської, начальника Летичівського управління соціального захисту населення Тетяна Нагурної, начальника Летичівського об’єднаного управління пенсійного фонду Оксани Яцкової, начальника відділу обробки документів Летичівського управління соціального захисту населення Аліни Андрощук, сімейного лікаря Летичівського ЦПМСД Ольги Дяковської, фахівця Летичівського бюро правової допомоги Артема Якуніна та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
День ліквідатора нерозривно пов’язаний з техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ. Катастрофа на ЧАЕС сколихнула світ не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборців. Всі вони є герої, які ціною власного життя врятували життя мільйонів.
Щирі слова подяки ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу висловила Антоніна Савранська та вручила Подяки селищної ради та пам’ятні подарунки Марчуку Івану Васильвичу та Макотерському Володимиру Васильовичу.
Проблеми ліквідаторів, чорнобильців жваво обговорювали учасники «круглого столу», а саме: безкоштовне стаціонарне лікування, надання медичних препаратів за програмою «Доступні ліки», санаторно-курортне лікування, зубопротезування,надання матеріальної допомоги, забезпечення соціальних гарантій чорнобильців у Летичівській громаді, пенсійне забезпечення.
Присутні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській ЕАС мали можливість задати актуальні для себе питанні та отримали на них вичерпні відповіді.
По закінченні засідання круголого столу ліквідаторів запросили до Летичівської публічної бібліотеки на годину вшанування «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської».
Ліквідатори катастрофи з нашого району розповіли учням про страшні дні 1986 року. Страшне лихо, яке сталося 26 квітня1986року – аварія на Чорнобильській атомній електростанції, не вщухає у серцях людей, назавжди залишиться в пам’яті кривавою раною…Сотні тисяч людей брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, у тому числі понад 14 тисяч жителів Хмельниччини. Одними із перших боролися наші земляки з грізними силами атома.
Ліквідатори катастрофи побажали учням успіхів у навчанні для того, щоб жахлива трагедія більше не повторилась, атом був мирним і служив тільки на благо людству.
Голова Летичівської районної громадської організації « Союз Чорнобиль України» Ніколайчук Віктор Іванович подарував бібліотеці книгу «Люди полинової долі» Володимира Лукіянчука.
Дане видання містить спогади учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, розповіді про чорнобильців у місцевій пресі Хмельниччини, документальні матеріали.