Щороку, 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України усі ми вшановуємо героїчний подвиг і жертовність українського народу.
Сьогодні у Летичеві відбулась урочиста церемонія покладання квітів до Меморіалу Слави. Хвилиною мовчання пам’ять воїнів-визволителів вшанували голова Летичівської об’єднаної громади Ігор Тисячний, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Сергій Григор’єв, голова ветеранської організації Галина Чекерда, представники установ та громадськість.
Звертаючись до присутніх селищний голова Ігор Тисячний наголосив на вагомості світлої пам’яті про людський подвиг.
“Саме завдяки самовідданості, стійкості, мужності старшого покоління на полях битви і трудовому фронті сьогодні існує нація Українців і живе вона на своїй Богом даній землі. Україна сьогодні переживає нелегкий час – знову на її територію зазіхає ворог. Але я вірю, що наша держава зуміє відстояти свою територіальну цілісність. То ж бажаю усім Божих благословінь та мирного неба над головою.” – зазначив селищний голова.
Також до присутніх звернулась голова районної ветеранської організації Галина Чекерда, яка нагадала, що під час війни загинуло за різними даними від 5 до 7 мільйонів українців серед яких були не тільки військові, а й мирні жителі. Українців знищували, руйнуючи та палячи цілі міста і села.
“Сьогодні українці мають докласти максимальних зусиль щоб відновити мир на своїй території, але для цього, в першу чергу, нам потрібно навчитись досягати взаєморозуміння”. наголосила Галина Петрівна.
У виконанні народного хору ветеранів війни та праці «Стежина» Летичівського будинку культури (кер.В.Фортельний) звучала пісня «Земле наша мила».
Довідково
Воєнні дії під час Другої світової війни тривали на території України протягом 40 місяців – від 22 червня 1941 року до 28 жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять близько 9 мільйонів людей.
2,3 мільйони українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Підраховано, що загальні втрати економіки України у війні сягнули 40%.
Ми залишимося в неоплатному боргу перед героїчними людьми, що зберегли для нас Батьківщину.
Щоб мати майбутнє ми зобов’язані пам’ятати і шанувати своє минуле.