Зі здобутками та перспективами розвитку Летичівської та Меджибізької об’єднаних територіальних громад мали змогу ознайомитися представники інших ОТГ області та місцевих засобів масової інформації 19 жовтня під час організованого обласною радою та відокремленим підрозділом «Центр розвитку місцевого самоврядування» прес-туру «Кращі практики місцевого самоврядування». Представники Летичівської селищної ради на чолі з селищним головою Ігорем Тисячним гостинно зустріли учасників заходу на Летичівщині. Візит розпочався покладанням квітів до Меморіалу загиблим героям за Незалежність України.
Після цього гості вирушили знайомитися із об’єктами інфраструктури громади.
Учасники прес-туру з цікавістю ознайомилися з об’єктами соціально-культурно призначення територіальної громади.
Освітня мережа Летичівської селищної ОТГ отримала нове дихання. Так, наразі мережа навчальних закладів Летичівської територіальної громади складає 8 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, три ЗОШ І-ІІ ступеня, 14 дошкільних навчальних закладів, один позашкільний навчальний заклад та дитячо-юнацька спортивна школа, у якій займаються майже 250 дітей різного віку. В школах навчається більше 2 тисяч учнів, у ДНЗ – 1249 дітей. Для учнів організовано безкоштовне підвезення 17 шкільними автобусами. У порівнянні з минулим роком, суттєво збільшились видатки на харчування в навчальних закладах.
Учасники прес-туру ознайомилися з інфраструктурою Сусловецького старостинського округу – відвідали ясла-садок «Ромашка», фельдшерсько-акушерський пункт та загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.
Олена Малінова – завідувач Сусловецьким ясла-садочком «Ромашка» презентувала присутнім сучасний, комфортний дитячий навчальний заклад, у якому за період функціонування громади було замінено шість дверей, відремонтовано та утеплено підлогу у 2-х групах та коридорі, зроблено ремонт медичного кабінету, пральної кімнати та кладової для зберігання продуктів. Також придбано холодильник, принтер, електром’ясорубку, новий посуд.
Надання медичних послуг, як зазначила головний лікар Летичівського ЦПМСД, депутат обласної ради Наталія Кухарук, у громаді здійснюють 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 25 ФАПів.
Наступним об’єктом уваги став фельдшерсько-акушерський пункт, допомогу пацієнтам в якому надає завідувач Лаврентюк Наталія. Він також зазнав позитивних змін, зокрема, було здійснено ряд заходів спрямованих на енергозбереження.
Як розповіла головний лікар Летичівського ЦПМСД Наталія Кухарук в лікувальному закладі було проведено зовнішнє утеплення стін сайдингом, перекриття даху металочерепицею та проведено внутрішній ремонт приміщення.
Далі гостей було запрошено до Сусловецької ЗОШ І-ІІІ ст., у якій директор школи закладу Тетяна Прус ознайомила присутніх зі шкільним освітнім процесом, який віднедавна проходить у новому форматі.
До першого вересня школа отримала три інтерактивні комплекси, сучасне оснащення та реактиви у клас хімії.
В школі виховують високу моральність молодого покоління та повагу до людей праці, про що свідчить відкритий в школі Музей Хліба та куточок пам’яті воїнів, що поклали життя за Українську незалежність.
Директор також розповіла, що школа має спортивний напрямок освіти та виховує загартоване здорове покоління.
Прикладом цьому є регулярні спортивні заходи, активне дозвілля учнів, до якого часто долучаються батьки та вчителі. Учні школи є неодноразовими учасниками всеукраїнських змагань з легкої атлетики, для декого спорт став покликанням життя – Андрощук Володимир та Стецюк Андрій продовжили навчання у Дитячо-юнацькій спортивній школі в м. Бровари, а випускник школи, нині студент Вінницького педагогічного Університету, Олександр Паламарчук входить до української збірної з Легкої атлетики.
У центрі громади, селищі Летичів, учасники прес-туру змогли на власні очі пересвідчитись в тому, який великий внесок селищна рада робить в галузь освіти. Селищний голова Ігор Тисячний запросив учасників візиту до дитячого садочку «Веселка», що розпочав свою роботу 01 грудня 2016 р.
Як зазначає завідувач Наталія Кліпановська – «Новий дитячий заклад дав можливість отримати якісну дошкільну освіту 64 дітям громади.
«Найкраще дітям» – це гасло якнайповніше описує умови перебування дітей у «Веселці», адже завдяки плідній співпраці Летичівської селищної ради з Голландським християнським фондом «Oekroe» та Благодійним Фондом «Розвиток рідного Поділля» малюки Летичівської громади мають змогу відвідувати дошкільний заклад, який повністю оснащений найсучаснішим матеріально-технічним забезпеченням, іграшками та меблями, кухонним приладдям».
У Летичівській об’єднаній териоріальній громаді функціонує 54 заклади культури.
Учасники прес-туру ознайомилися із Летичівською бібліотекою для дітей, завідувачем в якій є Людмила Василик. Бібліотека на сьогоднішній день відіграє роль культурно-освітнього простору. Вона повністю забезпечена комп’ютерною, копіювальною та проекційною технікою для всебічного розвитку дитини. А минулого року книжкова світлиця оновилась сучасною літературою на суму 50 тис.грн. Для комфортних занять дітей здійснено ремонт та облаштовано санвузол в приміщенні бібліотеки.
За кошти місцевого бюджету установи культури та мистецтва за 2016 рік профінансовано в сумі 5208,8 тис. грн, за 9 місяців цього року – на суму 4775,4 тис. гривень.
Завершальним об’єктом ознайомлення став Летичівський НВК №1 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей”, що з минулого року набув статусу опорної школи.
Створена опорна школа у рамках проекту з децентралізації освіти та оптимізації мережі шкіл, де наразі навчається 942 учні. Проектна потужність закладу – 1100 учнів.
Директор Анатолій Долинський провів гостей коридорами закладу, запросивши оглянути сучасну їдальню на 150 місць, оснащену лінією швидкого харчування.
За кошти громади у школі проведено значну роботу зі зміцнення матеріально-технічної бази: крім поточного ремонту шкільних приміщень, коридорів та спортзалу здійснено ремонт харчоблоку, зокрема проведено реконструкцію кухні та частково замінено кухонне обладнання, збільшено площу їдальні на 60 місць.
Встановлена лінія швидкого харчування дає змогу забезпечити гарячим харчуванням близько 650 учнів.
Учасники заходу також завітали у класи, навчальний процес у яких проводиться за допомогою інтерактивних комплексів. Таких заклад має 12, зосереджені вони в класах природничо-математичного напрямку.
Завдяки отриманим від держави фінансовим можливостям продовжується забезпечення сучасного інформаційно-комунікаційного оснащення освітнього процесу в усіх восьми загальноосвітніх закладах Летичівської ОТГ. У наявності – 20 навчально-комп’ютерних комплексів, в них 198 персональних комп’ютерів та 15 ноутбуків. У Летичівському НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» та Летичівському НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» придбані інтерактивні дошки, ноутбуки, 21 комп`ютер. У закладах наявне програмне забезпечення та електронні підручники.
Протягом 2016 року здійснено поточні ремонти доріг комунальної власності на суму 2289,7 тис. грн, ремонт доріг загального користування – 670 тис. грн, на експлуатаційне утримання доріг комунальної власності виділено 22,1 тис. грн, доріг загального користування – 100 тис. грн, на капітальний ремонт доріг та будівництво тротуарів використано субвенцію на розвиток інфраструктури на суму 3838,7 тис. гривень.
У 2017 році здійснено поточні ремонти доріг комунальної власності на суму 415,6 тис. грн, окрім того профінансовано видатки в сумі 596 тис. грн на проведення поточного ремонту доріг загального користування місцевого значення.
На завершення візиту гостей запросили до актової зали, де їх увазі було продемонстровано презентацію про досягнення у кожній галузі Летичівської об’єднаної територіальної громади.
Селищний голова Ігор Тисячний підкреслив, що майже у двадцятитисячній громаді протягом двох років завдяки потужній фінансовій підтримці з боку держави поліпшується інфраструктура населених пунктів.
«Разом з потужними ресурсами, повноваженнями і можливостями об’єднані територіальні громади отримали величезну відповідальність як раціонально скеровувати ці ресурси. Виконуючи державну політику, керівництво громад зобов’язане використати усі шанси для освоєння коштів на розвиток інфраструктури територій, одночасно й спромогтися заробляти кошти самостійно та ставати автономними», – зазначив Михайло Загородний під час спілкування з учасниками прес-туру.
Прес-тур надав можливість представникам з інших громад перейняти корисний досвід в управлінні громадою, а регіональним ЗМІ отримати відповіді на запитання від очільника громади Ігоря Тисячного, керівників структурних підрозділів, пересічних жителів громади.