Інформує Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
15-16 серпня провідним фахівцем із соціальної роботи Летичівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шрубковською О.І. взято участь у тренінгу з методології наставництва, який відбувся у м. Хмельницький. На тренінг були запрошені представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники служб у справах дітей, громадських організацій, соціальні педагоги та психологи інтернатних закладів Хмельницької області.
Організаторами тренінгу стала ГО „Одна надія”, яка у 2009 році розробила Програму Наставництва, основною метою якої є підготовка до самостійного життя дітей-сиріт, що проживають у інтернатних закладах, через наставництво.
Проживання в інтернатному закладі наносить невиправну шкоду емоційно-психологічному стану дитини. Такі діти виростають не підготовленими до життя поза межами закладу і виходять у доросле життя, не маючи необхідних соціальних вмінь і навичок. Тому основною ціллю наставництва є підготовка дитини-сироти до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей,
Наставництво здійснюється особою-наставником добровільно і безоплатно. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя. Також встановлено, що наставниками не можуть бути особи, які мають судимість, вживають алкоголь, наркотики (ст. 212 Сімейного кодексу України).
Наставник має право відвідувати дитину за місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення, а також за згодою дитини та батьків, інших законних представників дитини, адміністрації закладу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншого закладу для дітей спілкуватися з дитиною поза місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення, у тому числі запрошувати дитину у свою сім’ю у святкові і неробочі дні, дні канікул, надавати дитині допомогу в отриманні додаткових освітніх, соціальних, реабілітаційних, оздоровчих послуг, брати участь у забезпеченні її одягом, взуттям, приладдям для навчання та розвитку тощо.
У вересні 2016 року Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Закон запроваджує інститут наставництва для роботи з дітьми, які виховуються в інтернатних закладах, з метою їх підтримки та підготовки до самостійного життя.
В липні цього року підписано Меморандум про наставництво з головою Хмельницької ОДА та проведені Круглі столи, де могли зустрітися державний та громадський сектори, щоб разом знайти шлях і оцінити ресурси для реалізації Наставництва в області.
За більш детальною інформацією з питань наставництва звертайтесь до Летичівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Летичів вул.. Героїв Крут, 2/1 каб 206.