Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.
До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.
У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями.
Реєстр зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.
Урядова програма “Доступні ліки” почала діяти в Україні з квітня 2017 року. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на понад 126 мільйонів грн бюджетних коштів.
Лише за червень лікарі виписали майже 1,9 мільйона рецептів на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Загалом за час існування програми від квітня 2017, пацієнти скористалися 3,6 мільйонами таких рецептів.
Також зросла кількість аптек, що приєднуються до програми, участь у якій є виключно добровільною. На середину липня, учасниками програми вже були 6179 аптек.
Найактивніше до програми долучаються аптечні заклади у Дніпропетровській, Львівській та Харківський областях. Перелік аптек, що беруть участь у програмі можна знайти за посиланням: https://goo.gl/cq7BV1.
Нагадаємо, що для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.
Переглянути реєстр: https://goo.gl/oWD2wM
За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України
Урядова програма “Доступні ліки” буде розширюватися
Програма «Доступні ліки» будерозширюватися, і Уряд розглядає можливість збільшити з 2018 року кількість нозологій, на які вона поширюватиметься.
Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в ефірі «5 каналу».
Довідково:
Уряд Володимира Гройсмана започаткував програму «Доступні ліки» у квітні поточного року з метою вирішення одного з ключових завдань – покращання добробуту українців і подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання безкоштовних ліків або відшкодування частини вартості ліків від серцево-судинних захворювань, астми та діабету. Джерело фінансування – кошти державного бюджету, і, як зазначав Глава Уряду, програма є цілком «по кишені» державі. Наразі урядовці за пропозицією Глави Уряду прораховують можливість розширення програми і введення в неї більш широкого спектру препаратів. Уряд веде постійний моніторинг роботи програми, оперативно реагуючи на всі випадки невиконання або неналежного виконання урядових доручень на місцях. В травні Прем’єр Володимир Гройсман дав доручення Віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку та в.о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун разом із головами місцевих органів влади постійно аналізувати стан виконання програми «Доступні ліки», визначати проблемні питання і пропонувати шляхи їх вирішення. В разі необхідності Глава Уряду доручив проводити селекторні наради.
Коментуючи хід виконання програми, Павло Розенко зазначив, що наразі іде робота над тим, щоб збільшити асортимент ліків та кількість аптек, які беруть участь у програмі.
«Вже понад 6 тисяч аптек із приблизно 18 тисяч по всій Україні знаходяться в системі, працюють у програмі «Доступні ліки». Кількість аптек щомісяця зростає, і доволі суттєво. А днями Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення про збільшення переліку препаратів. Зараз в програмі біля 200 лікарських засобів», – зазначив Павло Розенко і додав, що можливостями програми скористувалися вже понад 4 млн громадян.
«Дуже боялися і аптечні установи, і фармвиробники, що держава не буде відшкодовувати вартість лікарських засобів. А зараз вони побачили, що відшкодування йде – два рази на місяць, гроші є, а з останніми змінами до державного бюджету України ще додали 200 млн грн. Ми не будемо робити жодних кроків назад. Встановлюється довіра між державою і фармвиробниками, і бізнесом», – наголосив Павло Розенко.
Він підкреслив, що Уряд зі свого боку виконує всі свої зобов’язаннямсщодо фінансового забезпечення програми «Доступніліки» і очікує такого ж виконання зобов’язань від аптек та виробників.