9 червня на базі Летичівської публічної бібліотеки Летичівської селищної ради відбулась творча зустріч директорів ЦБС (централізованої бібліотечної системи) Вінницької області з бібліотечними фахівцями Хмельниччини.
На зустрічі були присутні представники Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки, Вінницького обласного науково методичного центру, директори центральних районних бібліотек, міських бібліотек, бібліотек об’єднаних територіальних громад Вінницької області. Очолювали делегацію Морозова Н.І. – заслужений працівник культури України, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки; Марченко Т. М. – завідуюча науково-методичним відділом ВОУНБ, Головатюк В.П. – методист вищої категорії Вінницького обласного навчально-методичного центру культури і туризму.
Керівники від Хмельницької області були Власюк Н.А. – головний спеціаліст управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації,Чабан К.А. – директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, Маковська В.В. – заступник директора з наукової роботи та інформатизації Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.
Зустрічали гостей та забезпечували їх успішну роботу на Летичівщині Попова О. В.- секретар Летичівської селищної ради, Морозова О.М. -начальник відділу культури, національностей, релігій та туризму Летичівської селищної ради, Дмухівська О.І. – директор Летичівської публічної бібліотеки Летичівської селищної ради.
Після знайомства та вітань колег-сусідів учасники зустрічі взяли участь в екскурсіях по Летичівській публічній бібліотеці та Летичівській бібліотеці для дітей.
Пленарне засідання відкрила Ніна Антонівна Власюк. З великою увагою Вінницькі колеги слухали виступи Попової О.В., Морозової О.М.. Дмухівської О.І. про процеси децентралізації та роль закладів культури Летичівщини. Гостей цікавило багато питань, зокрема з оформлення регламентуючої документації, структури та збереження мережі закладів культури, фінансування тощо.
Про децентралізацію на Хмельниччині: структурні зміни та вплив на організацію діяльності публічних бібліотек та реалізацію проекту “Пульс”, що має інформувати громаду про переваги децентралізації в публічних бібліотеках говорили Чабан К.А. та Маковська В.В.
Досвідом краєзнавчої роботи в бібліотеках Летичівської ОТГ поділились з колегами Борисов В.В.- бібліограф-краєзнавець та Собченко Г.Ф.- провідний методист Летичівської публічної бібліотеки.
Під час творчої дискусії була можливість вияснити усі незрозумілі питання, що виникали під час пленарних слухань. Учасники заходу підкреслювали важливість піднятих питань та висловлювали необхідність таких спільних зустрічей для кращого вивчення досвіду та ефективності роботи бібліотек.
Цікавою для учасників творчої зустрічі стала й культурна програма, під час якої проведено оглядову екскурсію Санктуарію Летичівської Богородиці. Відвідали також Державний історико-культурний заповідник “Межибіж”.