Тоді ми йшли по таборах…
Одних замучили катюги,
Зломились інші від наруги
І в забутті скінчили шлях
Микола Цівірко
Щороку в третю неділю травня ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками, що стали жертвами кривавого більшовицько-комуністичного тоталітарного режиму. Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи. Мільйони українців, зокрема і наших земляків, було закатовано у застінках НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, заслання. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос. У зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових Сталінських політичних репресій 1937-1938 років у Летичівській публічній бібліотеці Летичівської селищної ради, для учнів 10-Б класу Летичівського НВК№1 проведено годину-спогад «У жорнах репресій». Ведучі заходу бібліотекарі Наталія Колесник та Лариса Будник розповіли про трагічні події 1937-1938 років, та згадала тих, хто був ув’язнений у концтаборах, знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.
Спогадами свого батька про ті неправедні жорстокі часи поділилась заступник голови Летичівської районної державної адміністрації Бойко Людмила Андріївна
Також, присутні ознайомилися з книжковою виставкою «У жорнах репресій», яку презентував Почесний краєзнавець України Володимир Володимирович Борисов на якій представлені матеріали з хронікою тих трагічних подій.
Начальник районного відділу освіти та культури Світлана Анатолівна Коржик поділилась долями-тернами своїх родини зокрема про репресованих братів Ролинських. Світлана Анатолівна закликала присутніх любити свій рідний край так, як його любили ті, які боролися, падали і вставали, черпали силу з Рідної Землі, ті, які пройшли пекло на землі і згоріли на Жертовнику Батьківщини.
Ученицями 10-Б класу Вікторією Зьомко та Іриною Демковою зачитано спогад з книги «Без права забуття» Вараниці Анастасії з села Суслівці.
Директор селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Смакула Людмила Степанівна закликала учнів пам’ятати нашу історію і те яку страшну трагедію довелось пережити нашому багатостраждальному українському народові на шляху до незалежності.
Сьогодні ми маємо волю і незалежність, що далися нам мільйонами життів. Любіть свій рідний край так, як його любили ті, які боролися, падали і вставали, черпали силу з Рідної Землі, ті, які пройшли пекло на землі і згоріли на Жертовнику Батьківщини.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто постраждав під час репресій в радянські часи, переглянули виставку на данну тематику.