Для Летичівської громади вже стало гарною традицією щороку у третій четвер травня відзначати разом зі всією Україною Міжнародний день вишиванки. Це прекрасне свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язаним до жодного державного чи релігійного.
Так і сьогодні, 18.05.2017 року, наша громада замайоріла різнобарв’ям українських орнаментів.
Керуючий апарат із трудовим колективом Летичівської селищної ради, депутатський корпус, старости Летичівської громади, духовенство, депутати обласних рад та помічники народних депутатів, колектив Летичівського центру первинної медико-санінарної допомоги, представники сусідніх громад, учні шкіл Летичівської громади та її мешканці, одягнувши урочисте національне вбрання, пройшли сьогодні головними вулицями Летичева. Покладанням квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченко та меморіального комплексу «Стіна пам’яті» вони вшанували тих, хто боровся за Україну.
Урочистості продовжилися в центрі селища – на площі Героїв Майдану, де із привітальним словом до присутніх звернувся Летичівський селищний голова Ігор Іванович Тисячний.
«Дорогі наші учасники свята, гості. Вітаю Вас з цим прекрасним святом – днем Української вишиванки. Серед нас знаходяться діти та молодь нашої громади. Життя буремне, ви виростете, можливо, доля Вас занесе в інші країни. Завжди пам’ятайте, де б ви не були, якого ви роду, якої ви національності. З гордістю носіть звання Українця. Та будьте гідними цього звання. Бажаю всім миру, добробуту та Божого благословення! Слава Україні! Героям Слава!» – сказав селищний голова.
До вітального слова також були запрошені помічник народного депутата України Віктора Васильовича Бондаря Віталій Станіславович Іваневич, депутат Хмельницької обласної ради, головний лікар Летичівського ЦПМСД Наталія Леонідівна Кухарук, Меджибізький селищний голова Михайло Анатолійович Демків, які побажали присутнім цього дня чудового настрою та різнобарвних вражень.
Святкування продовжилися флешмобом від учнів Летичівського НВК-ліцею №1 та святковим концертом за участі народного хору ветеранів війни та праці “Стежина” під керівництвом Володимира Фортельного, Крістіни Коржик, Вікторії Коцур, Ірини Грачової, дитячого танцювального ансамблю “Нові зірки” Летичівського будинку культури (керівник Ольга Похила), Вікторії Бортник, Діани Добровольської та Аріни Максимчук, Романа Бачинського, хореографічного ансамблю НВК-гімназії №2 (керівник Альона Войченко), Іванни Нікітюк та Марії Лебеденко, фольклорного ансамблю “Кудимка” Юрченецького СК. (керівник Микола Патик), жіночого колективу “Надія” Ялинівського СК.(керівник Марія Мартинюк).
Поруч око милували виставки народно – прикладного мистецтва майстринь Летичівської громади.
В цей же час у Летичеві відбулася ще одна світла подія. В Летичівському ДРАЦСі начальник Летичівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Оксана Анатоліївна Мульська та головний спеціаліст РАЦС Тамара Григорівна Гуцалюк вручили новонародженим мешканцям Летичівської та Меджибізької громад їх свідоцтва про народження.
Троє дівчаток та хлопчик з сімей Яроменко, Стецюк, Добровольських та Шрубковських народившись у переддень Міжнародного дня вишиванки, отримали з рук селищного голови Ігоря Івановича Тисячного та секретаря Летичівської ради Олени Василівни Попової, помічника народного депутата України Віктора Васильовича Бондаря Віталія Станіславовича Іваневича свої перші в житті вишиті сорочки та пам’ятні адреси.
Таким чином свято показало,що українці єдині, адже, одягнувши вишиванку, кожен висловлює свою національну та громадянську позицію, освіченість та духовну свідомість.
Довідка
Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день).
Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.