Реформа місцевого самоврядування

 Документи по утворенню Летичівської обєднаної територіальної громади (продовження-3)

Реформа місцевого самоврядування

та територіальної організації влади в Україні

Навчальні відео-лекції для керівників та депутатів місцевих рад об’єднаних громадчервень 2016 року

Якщо хочемо побачити Україну незалежною європейською державою, ми повинні до осені здійснити децентралізацію, —Геннадій Зубко в інтерв’ю газеті «День», 7 травня 2015 року

КОНЦЕПЦІЯ реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Закон України “Про співробітництво територіальних громад”

Методичні рекомендації щодо практичного застосування положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад» в частині організації та юридичного оформлення співробітництва

Практичний коментар до Закону України «Про співробітництво територіальних громад»

Наказ Мінрегіону “Про затвердження Примірних форм договорів про співробітництво територіальних громад”

Наказ Мінрегіону “Про затвердження Порядку формування та забезпечення функціонування реєстру про співробітництво територіальних громад”

Заходи з впровадження Закону України “Про співробітництво територіальних громад”

Закон України “Про добровільне об,єднання територіальних гомад”

МЕТОДИКА формування спроможних територіальних громад

 

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман щодо децентралізації влади, відео від 15.04.2015

Лекція на парламентському каналі директора ГО “Інститут розвитку теорії” Юрія Ганущака про децентралізацію влади, відео.

Лекція на парламентському каналі директора ГО “Інститут розвитку теорії” Юрія Ганущака “Староста – як вікно спілкування громади та влади”, відео.

Лекція на парламентському каналі директора ГО “Інститут розвитку теорії” Юрія Ганущака “Про вимоги до адміністративно-територіальних органів”,відео.

Лекція на парламентському каналі директора Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука про необхідність реформи управління та устрою; про прийняття необхідного законодавства для проведення реформи децентралізації влади, відео.

 

 

КОРИСНІ ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ

САЙТ “Децентралізація влади”.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

На сайті: основні законоджавчі та регуляторні акти, різноманітна статистична та довідкова інформація, методичні рекомендації, презентації та роз’яснення щодо практичного застосування законів.

“Українська асоціація районних та обласних рад”

Всеукраїнське добровільне об’єднання органів місцевого самоврядування, має міжнародний статус та бере участь в роботі Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Асоціація міст України проводить значну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні.

На сайті широкий спектр добре структурованої інформації. Зокрема, інформація про місцеве самоврядування, регіональний розвиток, галузеві об’єднання, муніципальне життя, кращі практики вирішення місцевих питань,діяльнсть місцевих рад тощо.

Сайт малих міст України, в т.ч. Асоціації малих міст

Діяльність асоціації об’єднала практиків для обговорення найнагальніших проблем розвитку малих громад та пошуку шляхів їх вирішення.

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад – об’єднує зусилля відповідних рад для захисту прав та інтересів відповідних територіальних громад, створює учови для ефективнішого здійснення повноважень місцевого самоврядування, налагоджує взаємодію з органами державної влади у процесі вирішення питань місцевого і регіонального розвитку з метою узгодження загальнодержавних, регіональних та місцевих інтересів.

Швейцарсько-український проект з підтримки децентралізації в Україні

Місія проекту: оптимізація системи управління та сприяння ефективному місцевому розвитку в Україні. Проект проводить навчання, видає методичні та навчальні матеріали, а також розповсюджує дослідження, звіти, видання, презентації, експертні думки, відеоматеріали тощо.

Рада Європи (eng.Council of Europe) міжнародна організація 47 держав-членів в європейському просторі. Мета Ради Європи – досягти більшої єдності між її членами для захисту та впровадження ідеалів і принципів, які є їх спільною спадщиною, і сприяння їх економічному та соціальному прогресу.

Інститут громадянського суспільства – провідна експертна неурядова організація, що сприяє становленню та розвитку громадянського суспільства в Україні.

У фокусі діяльності: реформи адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, методологічне та аналітичне забезпечення реформ. На сайті: експертні законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації, аналітичні матеріали, дослідження, аналіз міжнародного досвіду та перебігу реформ.

Регіонет – всеукраїнська мережа фахівців та практиків з регіонального та місцевого розвитку.

Урядовий портал з децентралізації та супутніх реформ.

У розділі “Заходи” можна слідкувати за анонсами регіональних презентацій та інших подій. На порталі можна подивитись міжнародний досвід децентралізації та місцевого самоврядування в різних країнах.

Спеціальний проект інформаційної агенції УНІАН щоденно висвітлює новини про події в столиці та регіонах у сфері децентралізації. На сторінці спецпроекту є цикл передач, що простою мовою пояснюєсуть реформ, необхідні кроки для її втілення, суть та джерела міфів щодо децентралізації.

Print Friendly, PDF & Email
Поділитися цим:
Show Buttons
Hide Buttons