ДЕРЕВ’ЯНИЙ ХРАМ В С.ГОЛЕНИЩЕВЕ

Село Голенищеве дуже давнє.

Перші історичні відомості про нього відносяться до XV ст. Так, в описі замків 1494 року воно називається “Ленищів”. З давніх часів село ділиться на три частини: Селище, Голенищеве та Бурдіївка. Прихідський храм знаходиться на пагорбі в тій частині села, яка і називається Голенищеве.

Храм дерев’яний однокупольний, побудований в 1882 році на кошти прихожан і освячений на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Цей храм замінив собою раніше існуючий на цьому місці дерев’яний трикупольний храм, збудований у 1740 році, який був розібраний, оскільки будівля була вже ветхою.

В період церковних гонінь в середині 1930-х років, храм було закрито згідно постанови місцевої влади. Саме приміщення храму використовувалось як комора для колгоспного зерна.

З початком німецької окупації нашого району в 1941 році за великого бажання віруючих села храм було відремонтовано та знову освячено. З цього часу в храмі систематично відбуваються Богослужіння і в селі відроджується духовне життя. Але в кінці 1950-х років місцева влада знову закриває храм та перетворює його на склад.

В 1989 році прихожани села Голенищеве знов відроджують та реставрують свій храм.

Храм побудований у вигляді хреста, престольний празник 14 жовтня.

 

Print Friendly, PDF & Email
Поділитися цим:
Show Buttons
Hide Buttons